Magiczny Kraków NEWSLETTER
362 fb  yt
Krakowianie zadowoleni z życia w mieście
Krakowianie zadowoleni z życia w mieście

81 proc. mieszkańców dobrze ocenia poziom życia w Krakowie – wynika z badania przeprowadzonego przez IBRiS dla „Rzeczpospolitej”. Jeden na trzech krakowian jest zdania, że w Krakowie żyje się lepiej niż w innych miastach wojewódzkich. Wyniki te potwierdzają konsekwentną politykę realizowaną od lat, mającą poprawić jakość życia każdego krakowianina. 

Przedsiębiorco! Zgłoś się do wielkanocnej mapy
Przedsiębiorco! Zgłoś się do wielkanocnej mapy

Kraków ponownie uruchamia zgłoszenia do mapy świątecznej, proponującej tym razem produkty wielkanocne, takie jak np. stroiki, pisanki, haftowane obrusy czy wielkanocne potrawy i wypieki. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą z Krakowa lub okolicznych gmin, zapraszamy do prezentacji swojego wielkanocnego asortymentu przez wypełnienie krótkiej ankiety zgłoszeniowej na stronie www.rynek.krakow.pl lub pod poniższym linkiem. Uruchomienie wielkanocnej wersji mapy planowane jest na połowę marca.

Krakowska infolinia medyczna zmienia sposób działania
Krakowska infolinia medyczna zmienia sposób działania

Krakowski Całodobowy Telefon Informacji Medycznej od 1 czerwca przestanie funkcjonować w dotychczasowej formule. Informacji o inicjatywach miasta w zakresie zdrowia będą udzielać pracownicy Wydziału Polityki Społecznej i Zdrowia UMK, a osoby potrzebujące szybkich informacji dotyczących systemu ochrony zdrowia i praw pacjenta mogą korzystać z bezpłatnej, całodobowej, ogólnopolskiej Telefonicznej Informacji Pacjenta.

Już niebawem startuje tegoroczny budżet obywatelski
Już niebawem startuje tegoroczny budżet obywatelski

Wiesz, czego potrzeba na twoim osiedlu lub w najbliższej okolicy? Masz pomysł na ciekawą społeczną inicjatywę i zastanawiasz się, skąd wziąć środki na jej realizację? Wykorzystaj szansę jaką daje nadchodząca edycja budżetu obywatelskiego. Bo także ty możesz wpłynąć na to, jak funkcjonuje i zmienia się nasze miasto!

Park Jalu Kurka otworzy się na mieszkańców
Park Jalu Kurka otworzy się na mieszkańców

Coraz bliżej do momentu zwrócenia terenu parku Jalu Kurka mieszkańcom Krakowa. Miasto od 2017 r. prowadzi rozmowy z księżmi salwatorianami w tej sprawie. Wszystko wskazuje na to, że niedługo mieszkańcy odzyskają dostęp do 2-hektarowej, zielonej enklawy w centrum Krakowa.

Morze wiosennych kwiatów w Krakowie
Morze wiosennych kwiatów w Krakowie

Przeszło pół miliona wiosennych kwiatów cebulowych wkrótce zakwitnie w różnych częściach Krakowa. Wśród nich żonkile, krokusy, tulipany, szafirki, śnieżyczki czy hiacynty. Zachęcamy mieszkańców do spacerów i szukania na miejskich skwerach i parkach pierwszych oznak wiosny.

Kulturalny przewodnik na weekend!
Kulturalny przewodnik na weekend!

Koncert w Filharmonii Krakowskiej, spektakle na Scenie STU i w Bagateli, a także seans polskiej animacji z udziałem reżysera, Mariusza Wilczyńskiego. To wszystko i jeszcze więcej w Krakowie już w ten weekend!

Andrzej Wajda – człowiek, który kochał Kraków
Andrzej Wajda – człowiek, który kochał Kraków

W sobotę 6 marca Andrzej Wajda skończyłby 95 lat. Z tej okazji na miejskiej platformie PLAY KRAKÓW właśnie w tym dniu pojawią się materiały związane z twórczością reżysera, którego zna cały świat! Nie zabraknie motywów muzycznych z takich filmów, jak „Pan Tadeusz”, „Ziemia obiecana” czy „Człowiek z żelaza”, a nawet dokumentu o mało znanej twarzy artysty: odkryjemy mistrza filmu jako entuzjastę architektury.

Jarmark Wielkanocny na Rynku Głównym
Jarmark Wielkanocny na Rynku Głównym

Po długim okresie przestoju spowodowanym trwającą sytuacją epidemiczną w kraju, Wydział Spraw Administracyjnych podjął działania mające na celu udostępnienie Krakowskiej Kongregacji Kupieckiej terenu Rynku Głównego, celem organizacji Jarmarku Wielkanocnego.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Poniekąd będzie żyć. Poniekąd nigdy nie weźmie życia we własne ręce. "Szalej" Moniki Drzazgowskiej to debiut, w którym możesz odkryć własną historię.

ZOBACZ TAKŻE:
Porozmawiajmy w ramach „Horyzontów równości” MOCAK zaprasza maturzystów na powtórkę z historii sztuki
Od Hiszpanii po Nowy Świat, czyli festiwal Misteria Paschalia Święto Rękawki w tym roku w innej formie
Większość mieszkańców DPS-ów jest już zaszczepiona W Krakowie powstanie nowy park
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL