Magiczny Kraków NEWSLETTER
371 fb  yt
Od piątku szczepienia w TAURON Arenie Kraków
Od piątku szczepienia w TAURON Arenie Kraków

W najbliższy piątek, 7 maja, o godz. 12.00 rozpocznie działalność punkt szczepień powszechnych w TAURON Arenie Kraków przy ul. Stanisława Lema 7. Będzie on czynny przez siedem dni w tygodniu w godz. od 8.00 do 20.00.

„Mieszkanie na start” – 31 maja rusza nabór wniosków!
„Mieszkanie na start” – 31 maja rusza nabór wniosków!

31 maja rozpocznie się rekrutacja do mieszkań powstających w Krakowie w ramach rynkowej części rządowego programu mieszkaniowego. Składający się z dwóch etapów nabór będzie polegał na przyznaniu punktów za spełnianie kryteriów społecznych oraz sprawdzeniu tzw. zdolności czynszowej.

Plan zagospodarowania obszaru „Siewna” wyłożony do wglądu
Plan zagospodarowania obszaru „Siewna” wyłożony do wglądu

Od 10 maja do 9 czerwca potrwa ponowne wyłożenie do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego obszaru „Siewna”.

Sprawdź swój rower w ramach akcji „Handshake”
Sprawdź swój rower w ramach akcji „Handshake”

W cieniu obostrzeń pandemicznych dotarliśmy do kolejnego sezonu rowerowego. W związku z tym Wydział Gospodarki Komunalnej Urzędu Miasta Krakowa ponownie rozpoczyna akcję bezpłatnych miejskich kontroli serwisowych rowerów.

Rowery elektryczne powracają na Czerwone Maki
Rowery elektryczne powracają na Czerwone Maki

Od 5 maja ponownie można wypożyczać rowery elektryczne w ramach pilotażowego systemu Park-e-Bike w obrębie stacji zlokalizowanej na terenie parkingu „P+R Czerwone Maki”.

Znów możemy odwiedzać muzea i galerie
Znów możemy odwiedzać muzea i galerie

Po kolejnej przerwie wynikającej z obostrzeń związanych z pandemią znowu możemy odwiedzać muzea i galerie. Muzeum Inżynierii Miejskiej zaprasza na otwarte w nowych przestrzeniach wystawy „Więcej światła” i „Futuronauci”. Muzeum AK przypomina o wystawach czasowych, a Bunkier Sztuki otwiera nową ekspozycję poświęconą prof. Krzysztofowi Pendereckiemu. Co jeszcze proponują krakowskie muzea i galerie?

„Znajdziesz mnie w bibliotece” – Biblioteka Kraków zaprasza na Tydzień Bibliotek
„Znajdziesz mnie w bibliotece” – Biblioteka Kraków zaprasza na Tydzień Bibliotek

„Znajdziesz mnie w bibliotece” to hasło przewodnie tegorocznej edycji ogólnopolskiej akcji Tydzień Bibliotek. Jak co roku uczestniczy w nim Biblioteka Kraków, która w dniach 8-15 maja zaprasza na szereg ciekawych inicjatyw i spotkań, między innymi z: Emilią Dziubak, Anną Dziewit-Meller, Justyną Sobolewską, Anną Grochowską, Małgorzatą Kulisiewicz i Barbarą Zajączkowską.

KONKURS !
Poznaj tajemnice kopalni soli w Wieliczce! [KONKURS!]

Wielicka kopalnia soli to miejsce niezwykłe – ukryte przed światem, pełne sekretów i legend. Jeśli chcecie je poznać i zobaczyć na własne oczy, zapraszamy na wędrówkę po podziemiach. Specjalnie dla mieszkańców Krakowa, od 4 maja do 30 czerwca, Kopalnia Soli w Wieliczce przygotowała akcję promocyjną. Dodatkowo mamy również konkurs, w którym można wygrać bezpłatne bilety. Zapraszamy do kopalni tajemnic!

KONKURS !
Wygraj książkę wydawnictwa Rebis

„Stroiciel” Daniela Masona to niezwykła powieść o sile muzyki ale też o spotkaniu z inna kultura i konsekwencjami tego spotkania. Za sprawą głównego bohatera poznajemy sytuację polityczną panującą w Birmie pod koniec XIX wieku oraz fortepianu Erarda i dowiadujemy się czym polega praca stroiciela.

ZOBACZ TAKŻE:
W weekendy więcej autobusów do zoo Zmiany w kursowaniu linii autobusowych
Arrasy króla na Wawelu nareszcie nie tylko online Maraton projektów klimatycznych dla młodych krakowian
Rekomendują utworzenie strefy czystego transportu Żeglarstwo dla dzieci z KŻ HORN Kraków
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL