Magiczny Kraków NEWSLETTER
359 fb  yt
Pandemia koronawirusa - nowe zasady od 12 lutego
Pandemia koronawirusa - nowe zasady od 12 lutego

Rząd luzuje obostrzenia związane z pandemią koronawirusa SARS-Cov-2. Od 12 lutego nastąpi otwarcie hoteli, a także kin, filharmonii, oper i teatrów. Udostępnione zostaną również boiska, baseny, korty i stoki narciarskie. Wciąż pozostaną zamknięte restauracje i siłownie.

Pożar w archiwum Urzędu Miasta Krakowa
Pożar w archiwum Urzędu Miasta Krakowa

W sobotę wieczorem, 6 lutego, w halach należących do archiwum Urzędu Miasta Krakowa przy ul. Na Załęczu pojawił się ogień. Zainstalowany w budynku system alarmowy powiadomił straż pożarną. Do poniedziałku na miejscu pracowało łącznie ponad 200 strażaków. Akcja odbywa się w trudnych warunkach, jej głównym celem jest zdrowie uczestników i zabezpieczenie jak największej ilości dokumentów.

Strażnicy i lekarze pomagają osobom bezdomnym
Strażnicy i lekarze pomagają osobom bezdomnym

Straż Miejska Miasta Krakowa i Fundacja Przystań Medyczna kontynuują współpracę mającą na celu ochronę zdrowia i życia osób bezdomnych. Wspólne patrole złożone z doświadczonych strażników miejskich oraz lekarzy i wolontariuszy docierają nocami w te miejsca, w których przebywają osoby nieposiadające własnego dachu nad głową.

Więcej spraw załatwisz bezpośrednio w urzędzie
Więcej spraw załatwisz bezpośrednio w urzędzie

W związku z częściowym zniesieniem obostrzeń związanych z pandemią w poniedziałek, 8 lutego Zarząd Budynków Komunalnych wznowił bezpośrednią obsługę mieszkańców. Z kolei od poniedziałku, 22 lutego otwarte zostaną Punkty Obsługi Mieszkańców w galeriach.

Nowa linia autobusowa połączy Kliny Poranne z Borkiem Fałęckim
Nowa linia autobusowa połączy Kliny Poranne z Borkiem Fałęckim

Od poniedziałku, 15 lutego zostanie uruchomiona nowa linia autobusowa nr 121 z „Borku Fałęckiego” do przystanku „Kliny Poranne” na ul. Homolacsa (przez ulice Zawiłą, Borkowską i Forteczną). Przebieg trasy zapewni mieszkańcom dostęp do komunikacji miejskiej w południowej części os. Kliny, wzmocni też wspólną trasę linii nr 151 i 451.

Fusy z kawy zapobiegną poślizgowi w alejkach parkowych
Fusy z kawy zapobiegną poślizgowi w alejkach parkowych

Ponad 50 kawiarni przekazało Zarządowi Zieleni Miejskiej fusy z kawy, które posłużą do zimowego utrzymania ścieżek i alejek w parkach. Za nami eksperyment na Plantach, gdzie posypane zostały alejki na odcinku od skweru im. Andrzeja Wajdy do Barbakanu. Mieszkańcy mogą bezpośrednio się przekonać, czy to rozwiązanie jest skuteczne.

Walentynki? Posłuchaj, co Ci zagra PLAY KRAKÓW
Walentynki? Posłuchaj, co Ci zagra PLAY KRAKÓW

Walentynki można obchodzić w towarzystwie ukochanej osoby albo… obchodzić je szerokim łukiem. Bez względu na to, jaką decyzję podejmiesz, chcemy Ci w ten wieczór zapewnić najpiękniejsze muzyczne doznania Koncerty, które dla Ciebie wybraliśmy, umilą zarówno romantyczną kolację, jak i samotny wieczór. Wejdź na PLAY KRAKÓW, kliknij w baner „Walentynki” i wybierz występ, na który masz ochotę. Niech porwie Cię magia muzyki.

Krakowscy artyści wracają na scenę
Krakowscy artyści wracają na scenę

Zespoły krakowskich teatrów i orkiestr długo czekały na możliwość ponownych występów przed publicznością zgromadzoną w teatralnych i koncertowych salach. Od 12 lutego znów zapraszają do swoich siedzib na spektakle i koncerty, wśród których znajdziemy wiele atrakcyjnych propozycji i odłożonych premier.

Akcja „Pączki i chrusty na Krakowskie Zapusty”!
Akcja „Pączki i chrusty na Krakowskie Zapusty”!

Z okazji Krakowskich Zapustów Miasto Kraków przygotowało w tym roku wyjątkową niespodziankę dla dzieci z miejskich placówek opiekuńczo–wychowawczych oraz dla personelu medycznego miejskich szpitali i placówek COVID19. Już 15 i 16 lutego otrzymają oni słodkie paczki przygotowane przez 10 krakowskich restauracji. Akcja  organizowana jest przez  Wydział ds. Turystyki we współpracy z Małopolską Organizacją Turystyczną w ramach wspierania branży gastronomicznej, która ucierpiała z powodu pandemii.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

Nr 1 listy bestsellerów „New York Timesa”. Poznajcie Willę z lasu – nową, baśniową bohaterkę wykreowaną przez literackiego ojca słynnej Serafiny, Roberta Beatty’ego.

ZOBACZ TAKŻE:
Dwa tygodnie na miłość na KFF VOD Diagnozy i prognozy dla rynku książki. Podsumowanie Kongresu Książki
Szopki krakowskie – zobacz wystawę w Celestacie Krakowskie muzea otwarte dla zwiedzających
Bunkier Sztuki działa przy Rynku Głównym 20 „Barany” wracają!
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL