Magiczny Kraków NEWSLETTER
363 fb  yt
Przedsiębiorco! Zgłoś się do wielkanocnej mapy
Przedsiębiorco! Zgłoś się do wielkanocnej mapy

Kraków ponownie uruchamia zgłoszenia do mapy świątecznej, proponującej tym razem produkty wielkanocne, takie jak np. stroiki, pisanki, haftowane obrusy czy wielkanocne potrawy i wypieki. Jeżeli jesteś przedsiębiorcą z Krakowa lub okolicznych gmin, zapraszamy do prezentacji swojego asortymentu przez wypełnienie ankiety zgłoszeniowej na stronie www.rynek.krakow.pl.

Dbamy o bezpieczeństwo pieszych i pasażerów komunikacji
Dbamy o bezpieczeństwo pieszych i pasażerów komunikacji

Przypominamy, że kierujący autobusami i tramwajami otwierają drzwi na każdym przystanku. Także na przejściach dla pieszych na większych skrzyżowaniach nie ma konieczności naciskania przycisków. Wszystko w związku z dbałością o bezpieczeństwo mieszkańców w trakcie epidemii koronawirusa i zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego.

Termowizyjne badanie sieci ciepłowniczej z pokładu samolotu
Termowizyjne badanie sieci ciepłowniczej z pokładu samolotu

W nocy z 6 na 7 marca nad Krakowem i Skawiną latał samolot, który robił zdjęcia termowizyjne sieci ciepłowniczej, eksploatowanej przez Miejskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej. Wykonanie zdjęć umożliwi opracowanie mapy termicznej sieci ciepłowniczej ze wskazaniem miejsc o podwyższonych stratach ciepła.

Dodaj swój pomysł do „Banku Pomysłów”
Dodaj swój pomysł do „Banku Pomysłów”

Masz pomysł na jeszcze lepszy Kraków? Nie wiesz czy poradzisz sobie z pisaniem projektu do budżetu obywatelskiego lub inicjatywy lokalnej? Chcesz podpowiedzieć innym, co można zrobić w Twojej okolicy? Właśnie dla takich osób jak Ty powstał „Bank Pomysłów”, z którego można skorzystać już teraz. 

W Krakowie mogą powstać drapacze chmur
W Krakowie mogą powstać drapacze chmur

680-hektarowy teren na południu Krakowa może stać się w przyszłości dzielnicą wysokich wieżowców. Miasto opracowuje wstępny projekt planu miejscowego „Nowe Miasto”, obejmującego tereny Rybitw, w którym w przyszłości może zamieszkać nawet 60 tys. nowych krakowian.

W Krakowie powstanie nowy park
W Krakowie powstanie nowy park

W nowohuckich Branicach powstanie nowy park. Kraków Nowa Huta Przyszłości SA, spółka odpowiedzialna za realizację projektu strategicznego Gminy Miejskiej Kraków i Województwa Małopolskiego, „Kraków – Nowa Huta Przyszłości”, zaplanowała jego utworzenie na hektarowej działce przy ul. Plastusia. W kolejnych latach będzie istniała możliwość poszerzenia go o sąsiednie nieruchomości.

Krakowianki siłą miasta!
Krakowianki siłą miasta!

Oni budowali, projektowali, tworzyli. A one? Krakowianki są siłą naszego miasta, ale czy znamy ich historię, dokonania, wkład? Czy pamiętamy o niezwykłych kobietach, które współtworzyły nasze miasto? Kobieca strona historii to często właśnie ta „brakująca połowa dziejów” – nie możemy sobie pozwolić, by tak było.

Willa Decjusza otwarta dla krakowian!
Willa Decjusza otwarta dla krakowian!

Willa Decjusza zaprasza do zwiedzania renesansowego pałacu od czwartku, 11 marca. W tym roku Instytut Kultury Willa Decjusza wraz ze Stowarzyszeniem Willa Decjusza obchodzą jubileusz 25-lecia odbudowy zabytku i otwarcia dla krakowian.

Startuje „Szkoła czytania” dla osadzonych
Startuje „Szkoła czytania” dla osadzonych

Literatura uczy, bawi, wzrusza, ale i resocjalizuje – startuje kolejna, tym razem wirtualna edycja „Szkoły czytania” Krakowa Miasta Literatury UNESCO adresowana do osadzonych w aresztach i zakładach karnych. Odbiorcy projektu będą dyskutować m.in. o książkach Margaret Atwood, Lauren Groff czy Lukasa Bärfussa.

KONKURS !
Wygraj książkę z Wydawnictwa Literackiego!

"Krzywicka. Długie życie gorszycielki" autorstwa Agaty Tuszyńskiej to historia życia prekursorki polskiego feminizmu. Polecamy Wam tą nowość od Wydawnictwa Literackiego.

ZOBACZ TAKŻE:
Skorzystaj z wirtualnej bazy obiektów sportowych Pierwszy krok do sportu!
Ogrody społeczne tematem konsultacji „W chocholim tańcu” – nowa wystawa w Domu pod Krzyżem
Odwiedź wystawę „Wańka-wstańka. Nowohucki pomnik Lenina” „100 lat Piazzolli” – koncert urodzinowy
NASZE MIASTO SAMORZAD ODWIEDZ KRAKOW KULTURA BIZNES
NAUKA I EDUKACJA SPORT ŻYDOWSKI KRAKOW BIP
KRAKOW.PL