Nasze Miasto rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Dokument archiwalny

Sport i rekreacja

W życiu każdego współczesnego społeczeństwa ważną rolę odgrywa sport i rekreacja, związane z dbałością o zdrowie, budowę i postawę ciała, rozwój sprawności i wydolności fizycznej. Sport ma także ogromny wpływ na kształtowanie charakterów dzieci i młodzieży, kształtuje wzorce osobowe i postawy społeczne. Daje możliwość rozwoju zainteresowań, które często stając się alternatywną formą spędzania czasu wolnego, przeradzają się w życiową pasję.

W Krakowie rozwój sportu jest traktowany jako jedno z kluczowych działań podnoszących jakość życia. Miasto, poprzez Wydział Sportu i Inicjatyw Społecznych, realizuje szereg programów sportowych, np. „Mój Trener, Mój Przyjaciel”, „Umiem Pływać” „Kraków Biega - Kraków Spaceruje”, „Animator – Moje Boisko – ORLIK 2012” czy „Krakowska Olimpiada Młodzieży”. Ponadto Miasto rokrocznie wspiera wiele wydarzeń sportowo-rekreacyjnych, inicjowanych przez kluby i organizacje sportowe oraz organizuje własne imprezy sportowo-rekreacyjne.

Wszystkie te działania realizowane są w oparciu o Program Rozwoju Sportu i Rekreacji w Krakowie na lata 2010-2012. Głównym celem tego programu jest organizowanie życia sportowego Miasta na najwyższym możliwym poziomie.

 

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: JERZY GĄSIOROWSKI
Podmiot publikujący: Wydział Sportu
Data publikacji: 2010-11-09
Data aktualizacji: 2010-11-09
Powrót