Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Rozbudowa al. 29 Listopada: zmiany w tymczasowej organizacji ruchu

W związku z postępem prac, od 15 czerwca, wprowadzone zostały kolejne etapy tymczasowej organizacji ruchu na rozbudowywanej al. 29 Listopada. Zmiany dotyczą skrzyżowania z ul. Powstańców i na odcinka pomiędzy wiaduktami kolejowymi.

Fot. Zarząd Inwestycji Miejskich w Krakowie

Ruch kołowy na skrzyżowaniu ul. Powstańców – al. 29 Listopada został przeniesiony na nowo wybudowaną jezdnię po stronie wschodniej. Wprowadzona została tymczasowa sygnalizacja świetlna. Na al. 29 Listopada zlikwidowane zostało przejście dla pieszych na wysokości skrzyżowania z ul. Powstańców. Piesi są kierowani do przejść przy ul. Siewnej i ul. Dobrego Pasterza. Taka organizacja ruchu w tym miejscu potrwa do końca sierpnia.

rozbudowa 29 list., zmiany od 15 czerwca, powstańców

Zmieniła się również organizacja ruchu na odcinku pomiędzy wiaduktami kolejowymi. Roboty drogowe weszły na środkową część jezdni. Ruch kołowy odbywa się po zewnętrznych częściach jezdni po jednym pasie w każdym kierunku z wykorzystaniem wybudowanej nowej jezdni. Dla pieszych są dostępne nowe chodniki po obu stronach alei. Taka organizacja ruchu będzie obowiązywać do połowy sierpnia.

rozbudowa 29 list., zmiany od 15 czerwca, wiadukty

Warto pamiętać, że zarówno w rejonie skrzyżowania z ul. Powstańców, jak i na odcinku pomiędzy wiaduktami obowiązuje ograniczenie prędkości do 40 km/h.

pokaż metkę
Autor: Jan Machowski
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-06-06
Data aktualizacji: 2023-06-30
Powrót

Zobacz także

Znajdź