Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Ruszyła rozbudowa fragmentu ul. Ważewskiego

Rozpoczęły się pierwsze prace przy rozbudowie ulicy T. Ważewskiego. Ulica zostanie rozbudowana od skrzyżowania z ul. Zakopiańską. Remont obejmie również skrzyżowanie z ul. Zakarczmie.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa
Fot. Zarząd Dróg Miasta Krakowa

W pierwszej kolejności robotnicy zajmują się tyczeniem działek po nowym podziale. Następnie zajmą się rozbiórką ogrodzeń i pracą na sieciach wodociągowych, gazowych, teletechnicznych i elektroenergetycznych. Wtedy zostaną wprowadzone pierwsze zmiany w organizacji ruchu: ruch wahadłowy lub jednokierunkowy.

Przy głębokich wykopach i robotach drogowych zostaną wprowadzone odcinkowe zamknięcia jezdni.

Zarząd Dróg Miasta Krakowa

Ulica zostanie rozbudowana na długości ok. 160 m od skrzyżowania z ul. Zakopiańską. Remont obejmie również skrzyżowanie z ul. Zakarczmie, a także ul. Zakarczmie na odcinku ok. 60 m od skrzyżowania z ul. Ważewskiego.

W ramach inwestycji pojawią się nowa jezdnia, chodniki, odwodnienie i oświetlenie. Przebudowane zostaną zjazdy i skrzyżowanie, a także zostaną rozbudowane sieci wodociągowe, gazowe, teletechniczne i elektroenergetyczne.

Zadanie zyskało dodatkowe środki, w ramach rządowego programu wsparcia przygotowań III Igrzysk Europejskich w 2023 r. w zakresie inwestycji infrastrukturalnych.

Łączny koszt inwestycji to ponad 4,8 mln zł (Zarząd Dróg Miasta Krakowa – ok. 4,2 mln zł; Wodociągi Miasta Krakowa – ok. 554 tys. zł).

Szczegóły dotyczące zadania można na bieżąco sprawdzać w serwisie inwestycje.krakow.pl.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-01-17
Data aktualizacji: 2023-02-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź