Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Na krakowskich drogach

250 kilometrów infrastruktury rowerowej miasta

2022-05-25

Każdego roku infrastruktura rowerowa w Krakowie powiększa się o nowe kilometry. Spora część ścieżek rowerowych w mieście powstaje w ramach Zintegrowanych Inwestycji Terytorialnych, a ich układ znajduje się w systemie dróg małopolskich – specjalnym programie, którego celem jest stworzenie spójnej sieci dla jednośladów przebiegających przez całe województwo.

Miasto planuje budowę dojazdu do stacji w Opatkowicach

2022-05-25

Długa na ok. 1600 m droga dojazdowa, ścieżki rowerowe, parking P+R oraz nowa pętla autobusowa. Miasto chce skomunikować osiedle Kliny z przystankiem Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej w Opatkowicach.

KST do Górki Narodowej: postępuje budowa tunelu wzdłuż ul. Opolskiej

2022-05-20

Budowa tunelu to jeden z najpoważniejszych etapów budowy linii Krakowskiego Szybkiego Tramwaju do Górki Narodowej. Wykonawca zadania rozpoczął realizację tunelu na ul. Opolskiej na początku marca.

Budowa KST do Górki Narodowej: zwężenie na ul. Szopkarzy

2022-05-20

Od 24 maja wykonawca linii tramwajowej do Górki Narodowej rozpoczął prace związane z budową jednego z dojazdów do parkingu P+R, który będzie działał przy skrzyżowaniu ul. Pachońskiego i Trasy Wolbromskiej. Zawężony został niewielki fragment ul. Szopkarzy na tyłach przychodni.

Zwycięstwo mieszkańców, prezydenta i radnych ws. nowej „zakopianki”

2022-05-13

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad wstrzymuje się z kolejnym krokiem dotyczącym przygotowania realizacji nowej trasy S7 w ramach sześciu proponowanych przebiegów. Prezydent Jacek Majchrowski powoła specjalną komisję, która wypracuje propozycję tzw. korytarza społecznego, możliwego do zaakceptowania przez krakowian.

Ruszyły prace na ulicy Kosocickiej

2022-05-19

W poniedziałek, 23 maja, ruszyły prace na fragmencie ul. Kosocickiej (przy budynku nr 7, na wysokości składu materiałów budowlanych) – m.in. przebudowa zjazdu oraz sieci wodno-kanalizacyjnej, teletechnicznej, budowa chodnika i nowej zatoki autobusowej. Wprowadzono lokalne zmiany w organizacji ruchu. Roboty realizowane są przez dewelopera.

Rozbudowa ul. Jakubowskiego: korekta organizacji ruchu

2022-05-19

Prace związane z rozbudową ul. Jakubowskiego przeniosą się na pas po północnej stronie. Kierowcy będą mieli do dyspozycji nową nawierzchnię asfaltową położoną na pasie po stronie Szpitala Uniwersyteckiego. Na ul. Jakubowskiego utrzymany będzie jeden kierunek ruchu.

Przy ulicy Fabrycznej powstaje rondo

2022-05-13

Wkrótce ul. Fabryczną i Cystersów połączy rondo, pierwsze prace w terenie zostały już wykonane przez dewelopera. W poniedziałek, 16 maja, roboty wkroczyły w kolejny etap, pojawiły się nowe zmiany w organizacji ruchu.

Kierowca i Prezydent, czyli o korkach i remontach w naszym mieście

2022-05-11

Piotr Sławeta w rozmowie z Zastępcą Prezydenta Miasta Krakowa ds. Polityki Społecznej i Komunalnej Andrzejem Kuligiem poruszył temat kumulacji remontów w naszym mieście i spowodowanych tym korków.

Rozbudowa al. 29 Listopada: duże zmiany na odcinku Powstańców–Woronicza

2022-05-12

Od 12 maja zmieniona została organizacja ruchu na al. 29 Listopada – na odcinku między ulicami Powstańców i Woronicza. Utrudnienia objęły jezdnię w kierunku centrum, a także ulice dojazdowe do al. 29 Listopada. Prowadzone są roboty, dzięki którym poprawi się przejezdność arterii wjazdowej od strony Warszawy.

Znajdź