Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Na AGH najlepsi w oddawaniu krwi

Każdy pełnoletni, zdrowy i chętny, by podzielić się swoją krwią - może jeszcze dziś lub jutro przyłączyć się do akcji "Wampiriada - lato HDK" na AGH.

Tylko w pierwszych dwóch dniach Wampiriady - która trwa od poniedziałku - krew oddało na AGH prawie 120 osób. - Przychodzi więcej osób, ale np. po zimie mają niski poziom hemoglobiny we krwi (teraz, na wiosnę, organizm dopiero się regeneruje), a to dyskwalifikuje chętnego do oddania krwi - tłumaczy Elżbieta Wojna-Dyląg, przewodnicząca Akademickiego Koła PCK i prezes Klubu Honorowych Dawców Krwi przy AGH, który jest organizatorem akcji. Dodaje, że AGH zajmuje pierwsze miejsce w kraju, jeśli chodzi o oddawanie krwi przez młodych ludzi. Akademickie Koło PCK i Klub HDK przy AGH to 49 lat nieprzerwanej działalności. W tym okresie oddano ok. 22 tys. litrów krwi indywidualnie i w ramach zbiorowych akcji.

Przypomnijmy, że aby móc podzielić się swoją krwią, trzeba być pełnoletnim i w pełni zdrowym - przeszkodą będzie nawet zwykły katar. Pogoda w ostatnich dniach odbija się na naszym samopoczuciu, i jeśli ktoś ma zawroty głowy, też powinien zrezygnować z udziału w akcji. Osoby, które chcą pierwszy raz oddać krew, powinny stawić się do godz. 12. I nie wolno się objadać przed oddaniem krwi, należy tylko zjeść lekkostrawny posiłek, bez tłuszczów (śniadanie złożone np. z kromki z dżemem, do tego herbata lub kawa).

Wampiriada na AGH odbywa się w godz. 8.30 - 15.30 w stołówce "TAWO" przy ul. Reymonta 13 A, I piętro (naprzeciwko pawilonu B-2). Na uczestników czekają upominki (smycze, koszulki), każdy krwiodawca otrzymuje też tzw. posiłek regeneracyjny, w tym osiem czekolad i konserwę.

(MM)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat