Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Większa strefa płatnego parkowania

PARKOWANIE. Od jutra (27 maja) zostanie rozszerzona strefa płatnego parkowania w Krakowie o Kazimierz i ulice po wschodniej stronie Dworca Głównego PKP. Mieszkańcy nowych terenów objętych strefą muszą więc mieć wykupiony abonament. Natomiast pozostali kierowcy muszą wnosić opłaty na nowym obszarze objętym płatnym postojem.

Opłata za parkowanie pojazdów obowiązuje od poniedziałku do piątku w godz. 10-18. Kto jej nie uiści, to narazi się na opłatę dodatkową w wysokości 50 zł. Pierwsza godzina parkowania kosztuje 3 zł, druga - 3,1 zł, trzecia - 3,2 zł, a czwarta i każda kolejna - 3 zł. Najniższa opłata za postój naliczana minutowo wynosi 1 zł (za 20 minut). Parkomaty nie wydają reszty - nadwyżka przeliczana jest na dodatkowe minuty parkowania.

Do momentu zamontowania parkomatów na Kazimierzu będzie można tam kupić karty postojowe, które będą sprzedawane w specjalnie oznaczonych lokalach, u sprzedawców - kontrolerów oraz w Biurze Strefy Płatnego Parkowania. W rozszerzonej strefie po wschodniej stronie dworca znajdą się ulice na terenie od ul. Lubomirskiego po Mogilską i Lubicz - od ronda Mogilskiego do wiaduktu.

Dla mieszkańców rejonów objętych strefą abonamenty postojowe sprzedawane są w Biurze Strefy Płatnego Parkowania przy ul. Kalwaryjskiej 35 (róg Smolki) od poniedziałku do piątku w godz. 8 -18. Warunkiem do wydania abonamentu jest okazanie dowodu osobistego potwierdzającego zameldowanie w strefie oraz dowodu rejestracyjnego pojazdu. Opłata miesięczna za abonament dla mieszkańców wynosi 10 zł. Na razie sprzedawany jest abonament na 3 miesiące i przez taki okres będzie obowiązywał na obecnych zasadach. Natomiast każdy kierowca może kupić abonament na całą strefę za 250 zł. (TYM)

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat