Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Na Plantach o biznesie i humanistach

Politolodzy, filozofowie i religioznawcy również mogą znaleźć pracę w biznesie. Przekonywali o tym w środę wykładowcy, którzy w przyszłym tygodniu przeszkolą absolwentów kierunków humanistycznych.

Dlaczego na Plantach? - Chcemy wyjść z uczelni, otworzyć się - tłumaczyli organizatorzy. Podkreślali, że gospodarka i nauki społeczne nie muszą się wykluczać. W przyszły czwartek i piątek wykładowcy UJ, UEK oraz WSE przeprowadzą cykl szkoleń skierowanych głównie do młodych doktorantów oraz naukowców związanych z uczelniami humanistycznymi. Będą one polegały na analizie kilku historii humanistów, którym udało się odnieść sukces w biznesie. - W trakcie szkoleń będziemy opowiadać o autentycznych przedsiębiorcach humanistach - zapewnia dr Jan Strycharz. - Wykłady poprowadzimy w konwencji literatury - przedstawiamy konkretnego bohatera, który po ukończeniu studiów poszukuje swojego miejsca na rynku. Później następuje rozwój fabuły, czyli przedstawiamy perypetie początków w biznesie.

Organizatorzy szkoleń wyliczają, że po studiach humanistycznych zatrudnienie można znaleźć przy opracowywaniu m.in. ekspertyz i analiz. Na szkolenia zapisywać można się do najbliższego wtorku. Udział w nich mogą wziąć pracownicy uczelni oraz jednostek badawczych. Oprócz szkoleń i warsztatów, skorzystać będzie można także z bezpłatnych kursów e-learningowych z zarządzania projektami, ich finansowania i marketingu. Dostęp do nich jest możliwy dla wszystkich, którzy wyślą e-mail na adres bepulser@wse.krakow.pl.


pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-05-12
Data aktualizacji: 2011-05-12
Powrót

Zobacz także

Znajdź