Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Na miejskie rowery wsiadamy od kwietnia

TRANSPORT. 1 kwietnia zapełnią się rowerami stacje bezobsługowej wypożyczalni BikeOne. Dobra wiadomość na nowy sezon wypożyczania: znikają kaucje.

- Nie ruszymy wcześniej, bo choć teraz jest ciepło, pogoda może całkiem się zmienić, może jeszcze przymrozić i sypnąć w kwietniu - mówi koordynator wypożyczalni Łukasz Hubka.

Niebieskie damki będą dostępne od początku kwietnia w dotychczasowych 16 stacjach w mieście. Krakowianie i turyści znów będą mogli dosiadać 100 miejskich rowerów. Jak dotąd przed wypięciem roweru ze stacji trzeba dopełnić formalności i dokonać wpłaty w Internecie - bywa, że niektórych to zniechęca do korzystania. - Może jednak uda nam się uruchomić również sprzedaż bezpośrednią (np. w wybranych kioskach). Staramy się o to, prowadzimy rozmowy - informuje przedstawiciel BikeOne.

Na nowy sezon BikeOne przygotowała promocje związane z kaucją dla wypożyczających. Dla stałych klientów, którzy korzystają z wypożyczalni już 2 czy 3 lata, kaucje (które najpierw wynosiły 120 zł, potem zostały zmniejszone do 70 zł) są znoszone - można je przeznaczyć na potrzeby abonamentu. Nowi klienci zapłacą kaucję 20 zł tylko przez miesiąc, po czym mogą ją odzyskać lub przeznaczyć na abonament. - Zdecydowaliśmy praktycznie znieść kaucję, bo rowery nie giną, a w każdym razie nie z winy wypożyczających - usłyszeliśmy w BikeOne.

Na nowy sezon podrożały po 5 zł abonamenty: miesięczny (35 zł) i 3-miesięczny (65 zł); sezonowy pozostał w tej samej cenie, co w zeszłym roku (120 zł). Wypożyczalnia jako datę końca tego sezonu z miejskimi rowerami podaje 14 listopada. - Wtedy kończy się nasza umowa z miastem na obsługę wypożyczalni. Czekamy na przetarg. Jeśli zostanie ogłoszony, a my w jego wyniku nadal będziemy zajmować się obsługą wypożyczalni, sezon wydłuży się do ok. 10 grudnia i zakupione abonamenty sezonowe też będą miały przedłużoną ważność - zapowiada Łukasz Hubka.

Przypomnijmy: pierwsze 30 minut na miejskim rowerze przejeżdża się nieodpłatnie w ramach opłaconego abonamentu. Za dalszą jazdę, od 31. do 60. minuty, zapłaci się 2 zł. Druga rozpoczęta godzina na rowerze kosztuje 3 zł, a każda następna- 4 zł.

(MM)

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-03-18
Data aktualizacji: 2011-03-18
Powrót

Zobacz także

Znajdź