Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Hojne wsparcie dla hospicjum

Rekordową kwotę ponad 140 tysięcy złotych zebrali wolontariusze Hospicjum im. św. Łazarza, którzy przez trzy dni kwestowali na cmentarzach w Krakowie i okolicach.

Towarzystwo Przyjaciół Chorych Hospicjum im. św. Łazarza, zbierające pieniądze na opiekę nad osobami terminalnie chorymi, prowadziło kwesty od 30 października do 1 listopada - w sumie na 21 cmentarzach, głównie w Krakowie (m.in. na Rakowicach, Prądniku Czerwonym, Salwatorze, w Podgórzu, Grębałowie, Bieżanowie, Bronowicach, Borku Fałęckim, Mogile i Tyńcu), a także np. w Niepołomicach, Zabierzowie, Bolechowicach czy Izdebniku.

Na cmentarzach z puszkami w dłoniach stanęło aż ponad 400 wolontariuszy, głównie młodych ludzi - uczniów szkół gimnazjalnych i średnich z Krakowa i okolic. Udało im się zebrać rekordową kwotę ponad 140 tysięcy zł (dla porównania - w zeszłym roku uzbierano 136 tysięcy).

- Te doroczne listopadowe kwesty są dla nas bardzo ważne, stanowią bardzo cenne wsparcie. To właśnie dzięki ludziom dobrej woli możemy działać już od 30 lat - podkreśla Renata Połomska z TPCh. Przyznaje jednocześnie, że kontrakty z Narodowym Funduszem Zdrowia pokrywają jedynie 45 procent kosztów działalności hospicjum. Resztę pieniędzy placówka musi pozyskać we własnym zakresie. (PSZ)

pokaż metkę
Osoba publikująca: WIESŁAW SZCZUREK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-11-05
Data aktualizacji: 2010-11-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat