Kultura rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Krzysztofory od-nowa

Muzeum Historyczne Miasta Krakowa skończyło kolejny, ważny etap remontu i rewitalizacji swojej głównej siedziby czyli Pałacu Krzysztofory. Uroczystość oddania do użytku części położonej od strony ul. Jagiellońskiej odbyła się 14 czerwca (czwartek) na dziedzińcu pałacu.

„Od kilku lat mamy w Krakowie do czynienia z wyjątkowym nałogiem – nałogiem budowania muzeów i chodzi tu nie tylko o inwestycje Miasta ale także Urzędu Marszałkowskiego. Mamy MOCAK (Muzeum Sztuki Współczesnej w Krakowie) odnowione Muzeum AK i Muzeum Lotnictwa Polskiego, wybudowaliśmy też nowe oddziały Muzeum Historycznego: Podziemia Rynku i oddział w dawnej fabryce Emalia Oskara Schindlera” – wymieniał podczas uroczystości Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. „Teraz trwają prace, których celem jest doprowadzenie głównej siedziby Muzeum Historycznego do stanu godnego XXI wieku” – dodał Prezydent.

„Zakończony dziś etap projektu Krzysztofory od-nowa to kamień milowy w naszych pracach związanych z rewitalizacją pałacu. Były one możliwe dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Kraków, która przeznaczyła na ten cel 8 mln zl, a także dofinansowaniu ze Społecznego Komitetu Odnowy Zabytków Krakowa w wysokości 3 mln zł i wypracowanych przez muzeum środków własnych w wysokości 2 mln zł” – wymieniał Michał Niezabitowski, Dyrektor Muzeum Historycznego Miasta Krakowa.

Zgodnie z przyjętym projektem w oddanej do użytku części pałacu znajdzie swoje docelowe miejsce wiele działów, sekcji i pracowni muzeum: Dział Promocji i Marketingu, Dział Administracji, Pracownia Informatyczna, Sekcja Pozyskiwania Zbiorów, Sekcja Pozyskiwania Funduszy, Mała Pracownia Konserwatorska, Centrum Edukacji oraz pokoje gościnne.(KF)

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-06-15
Data aktualizacji: 2012-06-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź