Komunikacja rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Rozpoczął się Krakowski Panel Transportowy

Ruszył Krakowski Panel Transportowy. 5 marca eksperci zapoznali nas z tematem zarządzania ruchem. Mowa była o zarządzaniu przestrzenią, a także o tym, co dla Krakowa znaczy domknięcie obwodnicy. Mówiąc o zrównoważonym transporcie nie mogło zabraknąć informacji o ochronie środowiska, dlatego w kontekście przemieszczania się dyskutowano również o elektromobilności.

Fot. Jan Graczyński

4 marca na pierwszym spotkaniu paneliści zdobyli wiedzę na temat miejskiego systemu transportu i kompetencji miasta w tym zakresie. Eksperci przedstawili światowe trendy w odniesieniu do potrzeb transportowych Krakowa oraz wyzwania, jakie stoją przez naszym miastem. Poznali także kwestie oddziaływań transportu na życie mieszkańców i dowiedzieli się, jakie działania można podjąć w Krakowie w tym zakresie.

Każde spotkanie edukacyjne podsumowywane jest dyskusją i już na tym etapie pojawiają się pierwsze pytania i odpowiedzi oraz propozycje rozwiązań dla miasta. W pracach nad rekomendacjami, panelistów wspierają eksperci oraz przedstawiciele Urzędu Miasta Krakowa.

Nad prawidłowością przebiegu Krakowskie Panelu Transportowego czuwa powołany zespół monitorujący. Przestrzeń do dyskusji w części edukacyjnej panelu otrzymali również przedstawiciele organizacji społecznych, grup nieformalnych oraz podmioty i osoby, których działanie jest związane z transportem w mieście.

Przebieg spotkań edukacyjnych w ramach Krakowskiego Panelu Transportowego można śledzić na żywo za pośrednictwem fanpage.

Na stronie krakow.pl w zakładce „Komunikacja” znajdują się szczegółowe informacje na temat panelu.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-03-03
Data aktualizacji: 2023-03-14
Powrót

Zobacz także

Znajdź