Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Spróbuj swoich sił w strzelectwie sportowym

Poznaj Kraków w... strzeleckiej formie! To kolejna nowość w ofercie miejskich zajęć rekreacyjno-sportowych. Chętnych, by spróbować swoich sił w strzelectwie zapraszamy do udziału w bezpłatnym szkoleniu zarówno teoretycznym, jak i praktycznym. Kurs pozwoli zapoznać się z zasadami tej dyscypliny oraz zapewni wprowadzenie w temat bezpiecznego posługiwania się bronią. Zajęcia odbędą się 27 czerwca, obowiązują zapisy.

Fot. materiały prasowe

Zajęcia obejmą szkolenia teoretyczne z zasad bezpieczeństwa oraz z podstawowego instruktażu obsługi sprzętu, a także praktyczne wraz z wprowadzeniem w temat bezpiecznego posługiwania się bronią. Potrwają 1,5 godziny, a poprowadzą je wykwalifikowani instruktorzy. To już druga w tym roku edycja nauki strzelania w ramach „Kraków w formie”.

Wydarzenie odbędzie się dziś, 27 czerwca, w dwóch turach:

  • I grupa w godz. 15.00–16.30,
  • II grupa w godz. 16.30–18.00.

Zainteresowanych szkoleniem prosimy o wysłanie zgłoszenia na adres: krakowwformie@um.krakow.pl. Kurs jest przeznaczony tylko dla osób pełnoletnich. Liczba miejsc jest ograniczona (każda grupa będzie liczyć 8 osób), o uczestnictwie decyduje kolejność zgłoszeń. Zapisanie się na zajęcia jest równoznaczne z akceptacją regulaminu [PDF].

Każdy uczestnik szkolenia będzie mógł oddać 20 strzałów z broni małokalibrowej, 10 z broni dużego kalibru oraz 5 z karabinu „Kałasznikow”. W sumie to będzie 35 strzałów. Spotykamy się w strzelnicy sportowej WKS Wawel przy ul. Podchorążych 3 (wejście od podziemia). Zapoznaj się z regulaminem strzelnicy.

Uczestnicy otrzymają certyfikaty przeszkolenia teoretycznego i praktycznego w zakresie pierwszych kroków w strzelectwie. 

pokaż metkę
Autor: Patrycja Piekoszewska
Osoba publikująca: Marcin Drobisz
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2023-05-24
Data aktualizacji: 2023-06-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź