Sport i Zdrowie rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Trenuj w Krakowie! Za nami pierwsze zajęcia z kajakarstwa

27 lipca na przystani Kolejowego Klubu Wodnego 1929 odbyły się pierwsze zajęcia kajakarskie dla dzieci i młodzieży, zorganizowane w ramach tegorocznej edycji prowadzonego przez Zarząd Infrastruktury Sportowej w Krakowie projektu „Trenuj w Krakowie!”, wpisującego się w miejską kampanię „Kraków w formie”. Zajęcia pod hasłem „Wiosłuj z nami!” cieszyły się dużym zainteresowaniem, a kolejne treningi kajakowe odbędą się w sierpniu i we wrześniu.

Fot. Katarzyna Rachwał/ZIS

Zajęcia obejmują naukę i doskonalenie umiejętności pływania kajakiem.

Na początku środowych zajęć młodym adeptom kajakarstwa o zasadach bezpieczeństwa obowiązujących na wodzie opowiedzieli policjanci z Komisariatu Wodnego Policji w Krakowie. Uczestnicy zostali potem podzieleni na dwie grupy – starszą i młodszą. Była część teoretyczna, zajęcia „na sucho” oraz część praktyczna – wodowanie z pomostu, pływanie kajakiem i różne ciekawe zadania wymyślone przez trenerów. Wszystkiemu towarzyszyła moc uśmiechu i radości.

Zaplanowane są kolejne terminy zajęć „Wiosłuj z nami!”: w środę, 24 sierpnia, w godz. 10.00-13.00 oraz w środę, 14 września w godz. 16.00-18.00.

Mogą w nich brać udział młodzi miłośnicy aktywności fizycznej od 6 do 18 roku życia. Treningi są bezpłatne, ale obowiązują zapisy! Warunkiem udziału w zajęciach jest zgłoszenie uczestnika/uczestniczki poprzez formularz zamieszczony na stronie internetowej zapisy.zis.krakow.pl. Wcześniej należy zapoznać się z regulaminem. Ustalony został limit uczestników – 30 osób. Zapisy prowadzone są w tygodniu poprzedzającym dane zajęcia.

Treningi odbywają się na przystani Kolejowego Klubu Wodnego 1929 przy ul. Księcia Józefa 24a w Krakowie.

Zapraszamy na oficjalne wydarzenie na Facebooku.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Tomasz Róg
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2022-07-27
Data aktualizacji: 2022-07-28
Powrót

Zobacz także

Znajdź