Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Podaruj święta - zrób paczkę!

Krakowskie Stowarzyszenie „Wiosna" po raz 11. zainaugurowało akcję pomocy „Szlachetna Paczka". Na stronie www.szlachetnapaczka.pl przez trzy tygodnie każdy może wybrać jedną z rodzin i specjalnie dla jej członków przygotować wyjątkową PACZKĘ na Boże Narodzenie. W tym roku pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Krakowie wytypowali do akcji i przesłali Stowarzyszeniu informacje o ponad 200 rodzinach. Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski objął XI edycję Paczki honorowym patronatem.

Od 2006 roku pracownicy socjalni Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej typują dla Stowarzyszenia „Wiosna” wśród rodzin objętych pomocą Ośrodka, rodziny do objęcia akcją „Szlachetna Paczka”. Pracownicy socjalni przygotowują listy rodzin, pozyskują ich zgody na przekazanie danych osobowych oraz przeprowadzają wstępne rozeznanie potrzeb rodziny. Są w kontakcie z wolontariuszami podczas akcji.

Szlachetna Paczka pomocą obejmie około 10 tys. rodzin czyli około 50 tys. osób w trudnej sytuacji materialnej. Dokładna liczba rodzin nie jest jeszcze znana, bo z całego kraju wciąż spływają dane o rodzinach zbierane przez wolontariuszy. W tym roku działa ich ponad 8 tys., a rejony Paczki udało się utworzyć w 409 miejscach w Polsce.

Ambasadorem akcji po raz kolejny jest Jerzy Dudek. Hasło Szlachetnej Paczki 2011, "Do przerwy 0:3" nawiązuje do słynnego finałowego meczu Ligi Mistrzów pomiędzy AC Milan i FC Liverpool. Drużyna Liverpoolu, w której na bramce stał Jerzy Dudek, do przerwy przegrywała 0:3. Zawodnikom udało się jednak przełamać złą passę i zwyciężyć z drugiej połowie. Mecz przeszedł do historii jako jedna z najefektowniejszych wygranych i symbol przezwyciężenia pozornie beznadziejnej sytuacji.

W Polsce w skrajnym ubóstwie żyje aż 2,1 mln ludzi. Każdemu, kto zmaga się z biedą i traci siły, by walczyć dalej, kibicują tysiące wolontariuszy i darczyńców Szlachetnej Paczki! Razem możemy wygrać ten mecz.

Tylko w ubiegłym roku Szlachetna Paczka dotarła do 8201 ubogich rodzin. Wartość pomocy sięgnęła 10 mln zł. W akcję zaangażowało się ponad 100 tys. darczyńców, w tym Jerzy Dudek, znakomici piłkarze Realu Madryt, Para Prezydencka Bronisław i Anna Komorowscy, siostry Radwańskie, polscy mistrzowie olimpijscy i liczne kluby piłkarskie. Akcji pobłogosławił także Ojciec Święty, Benedykt XVI.

W tym roku w ramach PACZKI zaplanowano:

  • 6 grudnia paczkę przygotuje Para Prezydencka.
  • 9-11 grudnia w całej Polsce organizatorzy otworzą magazyny, do których darczyńcy będą przywozić paczki, a wolontariusze zawozić je do rodzin.

Jak można pomóc?

  • wybierając na www.szlachetnapaczka.pl jedną z potrzebujących rodzinę i przygotowując dla niej wyjątkową paczkę na Boże Narodzenie - paczkę można zrobić wspólnie z rodziną, przyjaciółmi, znajomymi z pracy,
  • wpłacając dowolną kwotę na konto 95 1940 1076 3019 4801 0001 0000 lub online na www.szlachetnapaczka.pl - każda złotówka ma magiczną moc pomnażania dobra!
  • wysyłając SMS o treści PACZKA pod nr 75465 (5 PLN + Vat),
  • przekazując Szlachetnej Paczce 1% podatku - nr KRS 00 00 05 09 05.

Więcej informacji: www.szlachetnapaczka.pl. oraz na Facebooku (JD).

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-11-22
Data aktualizacji: 2011-11-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź