Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

O bezpieczeństwie publicznym w Europie

10 października w Magistracie rozpoczęła się dwudniowa konferencja „W trosce o bezpieczeństwo publiczne – prawne i organizacyjne aspekty funkcjonowania straży miejskich/policji municypalnych w Europie". Gości przywitał Prezydent Miasta Jacek Majchrowski.

- „Powołanie straży miejskich jest wynikiem transformacji ustrojowej po 1989 roku. Jedna z pierwszych w Polsce straży miejskich powstała właśnie w Krakowie naturalnym jest więc, że dzisiaj spotykamy się pod Wawelem. Myślę, że konferencja w gronie wybitnych fachowców  pokaże w jakim kierunku powinniśmy iść rozwijając i reformując straż miejską” – powiedział Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski na inaugurację konferencji.

Wśród gości są naukowcy oraz przedstawiciele służb mundurowych z Polski, Francji, Belgii, Niemiec, Włoch, Austrii, Wielkiej Brytanii, Słowenii i Ukrainy. Dyskusja toczy się między innymi wokół zarządzania bezpieczeństwem publicznym w Europie oraz funkcjonowaniu służb w poszczególnych krajach.

Konferencja została objęta patronatem prezydencji Polski w Radzie Unii Europejskiej. Wydarzeniu patronuje też Unia Metropolii Polskich, Związek Miast Polskich oraz Uniwersytet Jagielloński.

Program konferencji można znaleźć pod adresem http://www.strazmiejska.krakow.pl/smmk/aktualnoci/1888-konferencja-miedzynarodowa. (MS)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-10-11
Data aktualizacji: 2011-10-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź