Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Światowy Dzień Turystyki po krakowsku

Obchody Światowego Dnia Turystyki w Krakowie corocznie wykorzystywane są do prezentowania nowych atrakcji turystycznych. W tym roku organizatorzy obchodów zaprosili gości do nowo otwartego gmachu Muzeum Armii Krajowej im. Generała Fieldorfa „Nila" przy ulicy Wita Stwosza 12.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele branży turystycznej, którzy zapoznali się  projektami realizowanymi przez Miasto.

Na miejsce tegorocznego Światowego Dnia Turystyki nie przypadkiem wybrano gmach Muzeum Armii Krajowej. To najnowsza krakowska placówka muzealna oddana do użytku 26 września. Uczestnicy dnia turystyki zapoznali się prezentacją na temat Muzeum AK, wygłoszoną  przez dr inż. arch. Krzysztofa Wielgusa.

Światowy Dzień Turystyki obchodzony jest corocznie 27 września. Święto zostało ustanowione w 1979 roku przez Zgromadzenie Ogólne Światowej Organizacji Turystyki i uważane jest do tej pory za najważniejsze cykliczne święto branży turystycznej. Jego celem jest propagowanie turystyki oraz jej rozwoju. W tym roku obchody Światowego Dnia Turystyki odbywają się w Ghanie, temat przewodni brzmi: „Turystyka łączy kultury”. W Krakowie Światowy Dzień Turystyki obchodzony był po raz siódmy. (MS/M)

pokaż metkę
Osoba publikująca: ANNA WAŚKOWSKA
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-09-27
Data aktualizacji: 2011-09-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź