Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Bezpłatne szczepienia dla seniorów

Urząd Miasta Krakowa zaprasza mieszkańców, którzy ukończyli 65. rok życia do skorzystania z bezpłatnych szczepień ochronnych przeciwko grypie sezonowej.

W ramach programu przewidziano wykonanie badania lekarskiego (wraz z wywiadem) oraz szczepienie przeciwko grypie przez lekarza lub pielęgniarkę. Koordynatorem programu jest dr hab. medycyny Aleksander Garlicki, konsultant wojewódzki w dziedzinie chorób zakaźnych.

Aby skorzystać z bezpłatnego szczepienia, należy być zameldowanym na terenie Krakowa (pobyt stały lub czasowy) oraz zarejestrować się telefonicznie w jednej z placówek realizującej program. Lista realizatorów programu dostępna jest na stronie www.krakow.pl Rejestracja i realizacja programu rozpocznie się od 10 września

(w przypadku placówek nieczynnych w sobotę od poniedziałku 12 września) i potrwa do wyczerpania limitu szczepień, nie później jednak niż do 1 grudnia 2011 roku. W zeszłym roku wykonano 5652 szczepienia za kwotę 179 991,00 zł, w tym roku przewidziano takie same środki na realizację programu.

Aktualne informacje na temat wszystkich programów profilaktycznych realizowanych przez Gminę Miejską Kraków można uzyskać pod numerem Całodobowej Informacji Medycznej (12) 661-22-40.

LISTA PLACÓWEK

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-09-05
Data aktualizacji: 2011-09-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź