Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Komputer, jak to ugryźć? – kursy dla seniorów

Śródmiejski Ośrodek Kultury, placówka, która otrzymała od gminy certyfikat „Miejsce przyjazne seniorom", zaprasza osoby w średnim i starszym wieku do udziału w kursach obsługi komputera. Właśnie trwają zapisy.

Na zajęciach z kursu podstawowego, seniorzy dowiedzą się jak zbudowany jest komputer, jak sformatować tekst, oraz jak korzystać z Internetu i jakie mogą płynąć z tego korzyści. Dostępny jest także kurs z zakresu ponadpodstawowego, na którym można uzupełnić wiedzę. Materiał jest realizowany w oparciu o dostosowanie go do potrzeb grupy, a zajęcia przeznaczone są da osób, które przeglądają już strony internetowe i chciałyby nabrać większej pewności w korzystaniu z usług oferowanych w sieci.

Poza kursem podstawowym i ponadpodstawowym, istnieje także możliwość poznania tajników Internetu, takich jak: doskonalenie poczty elektronicznej, otwieranie, drukowanie i samodzielne opłacanie faktur przesyłanych drogą elektroniczną, korzystanie z bankowości elektronicznej i zamieszczanie ogłoszeń w Internecie. ŚOK zaprasza także na cykle tematyczne, np. wprowadzenie do nauki języka obcego on-line, podstawy obróbki cyfrowej zdjęć, korzystanie z banku bez wychodzenia z domu, rozmowy telefoniczne przez Internet (Skype) oraz media cyfrowe.

Osoby po 65 r. życia mogą skorzystać z 10 proc. zniżki. Zajęcia odbywają się w 8 osobowych grupach, dwa razy w tygodniu, w poniedziałki i środy w następujących godzinach: 9 -10.30 (grupa podstawowa), 11 -12.30 (grupa ponad­pod­stawowa), 16.30-18 (cykle tematyczne). Zapisy przyjmuje Śródmiejski Ośrodek Kultury, ul. Mikołajska 2, tel. 12 422 08 14 oraz 12 422 19 55.

pokaż metkę
Autor: PAULINA POLAK
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-10-17
Data aktualizacji: 2013-10-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź