Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Poznaj historię miasta

Dziś (11 października, piatek) o godz. 10 rozpocznie się konferencja poświęcona krakowskim profesorom, którzy działali w Towarzystwie Urbanistów Polskich. Towarzystwo w tym roku świętuje swój 90. jubileusz. Spotkanie odbędzie się na Politechnice Krakowskiej (ul. Warszawskiej 24).

Wydarzenie poświęcone jest krakowskim profesorom, którzy działali w Towarzystwie jeszcze w okresie międzywojennym, a po powstaniu Wydziału Architektury w 1945 r. wnieśli osobisty wkład w rozwój nauki i pozycję Wydziału Architektury w Krakowie i w Polsce. Byli to profesorowie: Józef Gałęzowski, Juliusz Żórawski, Zygmunt Novák, Zbigniew Wzorek, a także prof. Tadeusz Tołwiński, który równocześnie był kierownikiem Katedry Urbanistyki w Warszawie i Krakowie. Do grona członków Towarzystwa w tym okresie należeli także Profesorowie: Michał Poczobutt-Odlanicki i Walery Goetel z AGH oraz prof. Antoni Wrzosek z UJ.

Konferencja, realizowana przy wsparciu finansowym Gminy miejskiej Kraków (Wydział Rozwoju Miasta) , odbędzie się w Sali Senatu Politechniki Krakowskiej. Patronat nad nią objęli: wiceprezydent Krakowa Elżbieta Koterba, rektor PK prof. Kazimierz Furtak, dziekan Wydziału Architektury PK prof. Jacek Gyurkovich. Została zorganizowana przy współpracy: Instytutu Projektowania Miast i Regionów, Instytutu Projektowania Urbanistycznego, Instytutu Architektury Krajobrazu, Zakładu Architektury Przemysłowej, Katedry Architektury Użyteczności Publicznej oraz Komisji Urbanistyki i Architektury Polskiej Akademii Nauk o/Kraków.

pokaż metkę
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2013-10-10
Data aktualizacji: 2013-10-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź