Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Wielka Wisła

Wisła Kraków pokonała w piątkowym klasyku Ekstraklasy Legię Warszawa aż 4-0 i tym samym w wielkim stylu powróciła do walki o tytuł mistrza Polski. Po raz ostatni Wiślacy pokonali w takich rozmiarach Legię w roku 1949!

Przy fantastycznym dopingu 18-tysięcznej publiczności zgromadzonej na nowym stadionie przy ul. Reymonta, Wisła rozegrała znakomite spotkanie. Bramki dla „Białej Gwiazdy” zdobywali: Paweł Brożek (dwie), Patryk Małecki oraz Cezary Wilk.

„To był nasz najlepszy mecz w tym sezonie”- chwalił swój zespół na konferencji prasowej holenderski szkoleniowiec Robert Maaskant – „Od początku spotkania wywieraliśmy presję na Legii. Robiliśmy to naprawdę dobrze, z dużą pewnością siebie”- wyjaśniał podstawy sukcesu Holender.

Warto podkreślić, iż po raz ostatni Wiślacy pokonali Legię w takich rozmiarach 22 maja 1949 roku! Natomiast najwyższe zwycięstwo „Białej Gwiazdy” nad warszawskim rywalem datuje się na sierpień 1948, kiedy to padł wynik 8-0.

Dzięki piątkowemu zwycięstwu, Wisła zrównała się z Legią punktami w ligowej tabeli. Obydwa zespoły mają ich obecnie po 21 i tym samym zajmują odpowiednio 3 i 4 miejsce w Ekstraklasie. (ŁR)

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat