Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Przy Wielickiej powstaje terminal dla autobusów

Rozpoczęła się budowa terminala dla autobusów w rejonie estakady nad ulicą Wielicką. Inwestycja warta około 5 milionów złotych ma być gotowa w połowie 2011 roku.

Od kilku tygodni trwają intensywne prace związane z robotami fundamentowymi terminala autobusowego na ulicy Wielickiej. Przed zimą zostaną ukończone fundamenty, a w czerwcu zostanie oddany do użytku terminal wraz z towarzyszącymi mu obiektami. Łącznie obiekt zajmie powierzchnię około 1 ha obecnie niezagospodarowanego terenu, w rejonie skrzyżowania ulic: Wielickiej i Powstańców Wielkopolskich. Wykonawcą inwestycji na zlecenie Miasta jest forma Sambud.

Na terenie terminalu zlokalizowany będzie: parterowy budynek o powierzchni około 200,0 m2 z poczekalnią, pomieszczeniami dla kierowców i dyspozytorów, węzłem sanitarnym oraz niewielkim punktem handlowym, plac manewrowo - przesiadkowy, stanowiska postojowe transportu publicznego i zadaszone perony dla podróżnych. Dodatkowo poza placem manewrowym dla komunikacji zbiorowej, przewidziano parking dla samochodów osobowych. Cały obiekt jest w pełni dostępny dla osób niepełnosprawnych

W ramach inwestycji powstaną też drogi dojazdowe do istniejących ulicy w tym rejonie. Zgodnie z planem, otwarcie terminala autobusowego powinno nastąpić za dwa lata.

Nowy dworzec koło estakady nad ulicą Wielicką wejdzie w skład zintegrowanego węzła komunikacji zbiorowej Wielicka - Powstańców Wielkopolskich. Korzystać z niego będą pasażerowie autobusów, tramwajów, busów, a w przyszłości klienci PKP i Szybkiej Kolei Aglomeracyjnej. (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2010-11-08
Data aktualizacji: 2010-11-08
Powrót

Zobacz także

Znajdź