Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Miliony na remont Franciszkańskiej

Kraków otrzyma 10,3 mln złotych unijnego dofinansowania na remont ulic Franciszkańskiej i Dominikańskiej. Decyzję w tej sprawie podjął Zarząd Województwa Małopolskiego.

Kolejny miejski projekt otrzyma unijne dofinansowanie. Tym razem Zarząd Województwa Małopolskiego pozytywnie ocenił złożony przez Miasto wniosek o dofinansowanie remontu ulic Franciszkańskiej i Dominikańskiej. Inwestycja, której koszt wyniesie około 21 mln złotych otrzyma wsparcie w kwocie 10,3 mln zł z Małopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego. „To dobra wiadomość. Od lat dotacje unijne są wielkim wsparciem dla naszych działań inwestycyjnych” – komentuje Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

Remont nawierzchni ulic i torowiska ciągu Dominikańska i Franciszkańska trwa od wakacji. Stosowane są nowoczesne rozwiązania, które mają ograniczyć drgania, szkodzące zabytkowym obiektom położonym w tej części miasta. Poza modernizacją torowiska i sieci trakcyjnej wymieniana jest nawierzchnia ulic i chodników. Planuje się, że prace potrwają do końca października.

Przypomnijmy, że w ostatnim czasie pozytywną decyzję w sprawie unijnego dofinansowania uzyskała budowa tunelu drogowego pod rondem Ofiar Katynia. Projekt oszacowany na 25 mln złotych otrzyma ponad 17 mln zł wsparcia. Budowa tunelu jest jednym z elementów kompleksowej modernizacji ronda Ofiar Katynia. (M).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat