Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Drugie Życie Książki

Dzisiaj (27 stycznia) o godz. 15:00 zapraszamy do Pawilonu Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2) na Drugie Życie Książki – wielką bezpłatną wymianę książek. To pierwsza z dwunastu zaplanowanych w tym roku odsłon akcji niezwykle popularnej wśród czytelników.

Tradycyjnie już książki, które nie znajdą nowego właściciela trafią do zaprzyjaźnionych bibliotek. Dla wszystkich uczestników, klubokawiarnia likeKonik znajdująca się w podziemiach Pawilonu przygotowała 25% zniżki na wybraną ofertę. Żeby z niej skorzystać, wystarczy przy kasie pokazać naklejkę potwierdzającą udział w wymianie.

Drugie Życie Książki to wspólna akcja portalu Bookeriada i Krakowskiego Biura Festiwalowego, organizowana od lutego 2012 roku. Oprócz comiesięcznych edycji, odbyły się także cztery akcje specjalne. Łącznie, w 2012 r. książkami wymieniło się ponad 3,5 tysiąca osób, a nowych właścicieli znalazło blisko 7 tysięcy książek. Ponad 700 tomów (spośród blisko 2000 książek przekazanych bibliotekom przez uczestników akcji) trafiło do zbiorów Wojewódzkiej Biblioteki Publicznej w Krakowie, a kolejne 700 książek do prowadzonej przez WBP strefy bibliopatów.

W tym roku zaplanowano dwanaście odsłon, w tym cztery edycje specjalne (na Targach Książki i Targach Książki dla dzieci oraz podczas dwóch festiwali: Conrada i Miłosza). Spotkania będą się odbywać w niedziele, o godz. 15:00, w Pawilonie Wyspiańskiego (pl. Wszystkich Świętych 2). Dodatkowe wymiany organizują u siebie także młodzi poloniści na Wydziale Polonistyki UJ.

Harmonogram edycji w Pawilonie Wyspiańskiego: 27 stycznia, 24 lutego, 24 marca, 21 kwietnia, 31 sierpnia, 29 września, 24 listopada, 15 grudnia.

Edycje specjalne: 16-19 maja – edycja specjalna podczas Festiwalu Miłosza (Centrum Festiwalowe); 7-9 czerwca – edycja specjalna podczas Targów Książki dla Dzieci; 24-27 października – edycja specjalna podczas Targów Książki; 21-27 października – edycja specjalna podczas Festiwalu Conrada (Centrum Festiwalowe).

Dodatkowe edycje akcji w Gołębniku (ul. Gołębia 14): 20 marca, 15 maja, 16 października, 11 grudnia.

Wymiana potrwa od godz. 10:00 do godz. 20:00. W ciepłe dni spotykamy się na dziedzińcu, w chłodne – w holu budynku. Patroni medialni: RMF Classic i magazyn Fragile. Partnerzy: Galeria Krakowska, Strefa Wolnego Czytania, Klubokawiarnia likeKonik.

pokaż metkę
Autor: KATARZYNA FIEDOROWICZ-RAZMUS
Osoba publikująca: MARCIN FABER
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2013-01-22
Data aktualizacji: 2013-01-27
Powrót

Zobacz także

Znajdź