Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

45-lecie zespołu Skaldowie

Stali się ulubieńcami całej Polski za sprawą takich przebojów jak: „Wszystko mi mówi, że mnie ktoś pokochał”, „Cała jesteś w skowronkach”, „Prześliczna wiolonczelistka” czy „Z kopyta kulig rwie”. W tym roku zespół Skaldowie obchodzi 45-lecie swojej działalności. Z tej okazji 26 września (niedziela) na Rynku Głównym w Krakowie Skaldowie zagrają wielki jubileuszowy koncert.

Zespół Skaldowie powstał w Krakowie latem 1965 roku, a oficjalnie zadebiutował na II Krakowskiej Giełdzie Piosenki w październiku 1965 r., zdobywając pierwsze miejsce za utwór „Moja czarownica” do słów Wiesława Dymnego. Skaldowie komponowali i aranżowali utwory również do tekstów Leszka Aleksandra Moczulskiego, Ernesta Brylla, Agnieszki Osieckiej, Wojciecha Młynarskiego, Tadeusza Śliwiaka i Ewy Lipskiej. Trzon zespołu, od samego początku, tworzą bracia – Andrzej i Jacek Zielińscy.

Jeszcze w tym roku z okazji 45-lecia zespołu ukażą się dwa nowe wydawnictwa. 9 października do sklepów trafi długo wyczekiwany nowy album Skaldów „Oddychać i kochać” z szesnastoma kompozycjami Jacka Zielińskiego do słów Leszka A. Moczulskiego i Jacka Wojsa. Również w październiku w sprzedaży będzie drugi nowy krążek - „Z biegiem lat” z rozszerzoną wersją płyty „Zostaw to młodszym”, która miała się ukazać w 1981 r. Na dwóch płytach CD znajdą się 34, do tej pory niepublikowane, nagrania.

Wielki jubileuszowy koncert Skaldów odbędzie się na krakowskim Rynku Głównym 26 września (w niedzielę) o godz. 19.00. (JK).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Data publikacji: 2010-09-17
Data aktualizacji: 2010-09-17
Powrót

Zobacz także

Znajdź