Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

„Kryptonim Ubezpieczalnia” - gra miejska, która nie śpi

Całodobowa gra miejska osadzona w realiach okupowanego Krakowa 1942 roku - to nowy wrześniowy projekt Muzeum Historycznego Miasta Krakowa i „Gazety Wyborczej". Zapraszamy na emocjonującą podróż w czasie i nietypową lekcję historii miasta. Gra rozpocznie się 11 września o godzinie 17:00 i potrwa do soboty.

„Kryptonim Ubezpieczalnia" to gra strategiczna, będąca częścią obchodów tegorocznego Dnia Pamięci Ofiar Gestapo. Gra, podzielona na kilka etapów (w tym nocny, podczas godziny policyjnej) rozpocznie się w piątek 11 września o godz. 17, a zakończy w sobotę 12 września. Przywrócimy do życia historyczne instytucje, przypomnimy najważniejsze postaci, wydarzenia i codzienność tamtego okresu. Przez 24 godziny 3-5-osobowe zespoły graczy - członków Armii Krajowej - będą wypełniać ryzykowne zadania konspiracyjne związane z gromadzeniem i produkcją broni („Ubezpieczalnia" była kryptonimem Szefostwa Produkcji Konspiracyjnej krakowskiego okręgu AK), zdobywaniem informacji, obserwacją wroga i rozbudową siatki wywiadowczej. Wygra ten, kto najskuteczniej wykona najwięcej zadań jak najmniejszym kosztem - oszczędzając swoich ludzi, czas, posiadane zasoby, a przede wszystkim podejmując rozważne decyzje.
Uczestnicy będą mogli grać razem lub oddzielnie, współpracować z innymi drużynami, a nawet wprowadzać do gry swoich zastępców, jeśli „zginą" lub zostaną aresztowani. Każda drużyna sama zbuduje swoją strategię, korzystając z „możliwości" jakie dawała okupacja i nierzadko ocierając się o poważne dylematy moralne.

Zgłoszenia drużyn: od 25 sierpnia do 9 września włącznie mailem na adres gramiejska@krakow.agora.pl. Więcej informacji oraz regulamin gry - od 25.08 na stronach mhk.pl i krakow.wyborcza.pl

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-09-02
Data aktualizacji: 2015-09-02
Powrót

Zobacz także

Znajdź