Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Pracownicy MPK SA pomogli odnaleźć zaginionych

Dzięki zaangażowaniu pracowników MPK SA w Krakowie tylko w maju i czerwcu udało się bardzo szybko odnaleźć cztery zaginione osoby. Ich postawę doceniły nie tylko władze krakowskiego przewoźnika, ale także Komendant Miejski Policji w Krakowie, który w czwartek, 2 lipca osobiście podziękował im za pomoc i pogratulował postawy.

- Trudno przecenić rolę kierowców, motorniczych i inspektorów ruchu MPK, którzy pomagają nam w poszukiwaniu zaginionych. To często ich zasługą jest to, że bardzo szybko możemy powiadomić rodziny o odnalezieniu dziecka, czy osoby starszej – mówił podczas spotkania Janusz Barcik, Komendant Miejski Policji w Krakowie.

Pisemne podziękowania i gratulacje trafiły do Krystiana Wawro - kierowcy autobusu, trójki motorniczych – Jarosława Pluty, Agaty Kubackiej i Niny Okarmus oraz inspektora ruchu Janusza Warchoła.


- Każda z tych osób zasługuje na wyróżnienie za swoją szybką i pełną empatii postawę. Na szczególną pochwałę zasługuje postawa inspektora MPK, który 30 czerwca rozpoznał poszukiwaną 90-letnią kobietę z jednego z krakowskich domów pomocy społecznej i pomimo jej kategorycznego sprzeciwu, nie pozostawił jej samej – podkreślał Grzegorz Dyrkacz, Dyrektor ds. Zarządzania Przewozami w MPK SA w Krakowie, który w imieniu zarządu MPK SA wręczył pracownikom nagrody.


Warto zaznaczyć, że dzięki reakcji motorniczych, kierowcy i inspektora ruchu MPK SA udało się odnaleźć ośmioletnie dziecko i trzy starsze osoby.

 

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAULINA POLAK
Podmiot publikujący: Biuro Prasowe
Data publikacji: 2015-07-03
Data aktualizacji: 2015-07-03
Powrót

Zobacz także

Znajdź