Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Targi Sztuki Ludowej

W dniach od 20 do 29 sierpnia odbędzie się kolejna edycja Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej. Przez 10 dni w Krakowie na płycie Rynku Głównego prezentować będą się głównie twórcy i rzemieślnicy z Polski oraz krajów sąsiednich, m.in. Niemiec, Rosji, Ukrainy i Czech. Nie zabraknie jednak egzotycznych gości z Pakistanu i Cypru.

Otwarcie odbędzie się 20 sierpnia o godzinie 12.00 na Rynku Głównym, na estradzie koło Wieży Ratuszowej. W tym dniu motywem wiodącym będzie jubileusz 35-leciu istnienia Zespołu Folkloru Miasta Krakowa ,,Andrusy”. Wystąpią zespoły folkloru miejskiego z różnych stron Polski i zagranicy. W kolejnych dniach organizatorzy również zaplanowali szereg interesujących wydarzeń. 21 sierpnia odbędzie się Dzień Werony – miasta zaprzyjaźnionego z Krakowem. Kolejne dni poświęcone będą odpowiednio Opolu, Zakopanemu, Tarnowowi, Ukrainie, Niecieczy oraz Słowacji. W dwóch ostatnich dniach – 28 sierpnia, odbędzie się Dzień pogranicza kultur, a 29 sierpnia, na zakończenie targów – jarmark podhalański.

Organizatorami Targów jest Fundacja ,,Cepelia” Polska Sztuka i Rękodzieło. Funkcję wykonawczą i organizatorską sprawuje Biuro Międzynarodowych Targów Sztuki Ludowej w Krakowie. Honorowy patronat nad targami objął Prezydent Miasta Krakowa Jacek Majchrowski. Więcej informacji oraz szczegółowy program znaleźć można na stronie internetowej pod adresem www.cepelia.krakow.pl (PW).

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Data publikacji: 2010-08-10
Data aktualizacji: 2010-08-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź