Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Ofiary tragedii smoleńskiej w pamięci Kadrówki

W Magistracie można oglądać wystawę Corpora Dormiunt, Vigilant Animae – „Ciała śpią, dusze czuwają”, dedykowaną uczestnikom katastrofy smoleńskiej,  związanym z Marszami Szlakiem I Kompanii Kadrowej.

„Wymarsz Kadrówki z krakowskich Oleandrów to wielkie wydarzenie rozwijające się dynamicznie z roku na rok” – podkreślił Prezydent Jacek Majchrowski inaugurując ekspozycję. W tym roku Marsz ma szczególny charakter ze względu na 22 osoby – patronów Marszu i jego uczestników, którzy zginęli w katastrofie smoleńskiej. Ekspozycja jest poświecona I Kompanii Kadrowej i tym osobom, które związane z jej ideą zginęły pod Smoleńskiem” – dodał Prezydent Krakowa.

Wystawa zawiera zdjęcia i biogramy 22 osób, m.in. Ryszarda Kaczorowskiego, Lecha Kaczyńskiego, Sławomira Skrzypka, Janusza Kurtyki, Mirona Chodakowskiego, Czesława Cywińskiego, Stefana Melaka, Andrzeja Przewoźnika, Janusza Zakrzeńskiego.

Ekspozycja „Corpora Dormiunt, Vigilant Animae – Ciała śpią, dusze czuwają…” przygotowana została przez Muzeum Historii Fotografii im. W. Rzewuskiego, Komitet Opieki nad Kopcem Józefa Piłsudskiego i Związek Piłsudczyków.

Wystawa będzie czynna do 20 sierpnia; pl. Wszystkich Świętych 3-4 hol przed salą Obrad Rady Miasta Krakowa. (JD).

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Data publikacji: 2010-08-04
Data aktualizacji: 2010-08-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź