Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Szczęśliwy pit

Zdecydowali, że będą płacić podatki w Krakowie, wypełnili zgłoszenie i wygrali – kurs fotografii, półroczne karty postojowe oraz zaproszenia i karnety na wydarzenia kulturalne i do centrów sportu i rekreacji. Znamy już zwycięzców drugiej tury konkursu internetowego „Płacisz - wygrywasz podwójnie".

W konkursie internetowym „Płacisz – wygrywasz podwójnie" – organizowanym w ramach kampanii „Kraków – tu płacę podatki" − mogą wziąć udział wszyscy, którzy w tym roku zdecydowali się odprowadzać podatek PIT na terenie Krakowa. Zadanie konkursowe jest proste – trzeba udzielić odpowiedzi na kilka pytań związanych z rozliczeniem podatkowym i z Krakowem – a na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody.

Zwycięzcami II tury konkursu, która zakończyła się 30 września, zostali:  Katarzyna Nyklewicz – wygrywając kurs fotografii oraz  zestaw zaproszeń i karnetów na wydarzenia kulturalne i do centrów sportu i rekreacji, Tomasz    Borawski, Wiesława Bliska, Przemysław Karch, Remigiusz Szatkowski, Agnieszka Wilczak – każda z tych osób otrzymuje kartę uprawniającą do darmowego postoju na parkingu przy Galerii Krakowskiej (przez pół roku) oraz zestaw zaproszeń i karnetów, Joanna Abramczyk, Monika Skorupa, Paweł Krowicki i Agnieszka Zięba − nagrodą dla każdej z tych osób jest zestaw zaproszeń i karnetów na wydarzenia kulturalne i do centrów sportu i rekreacji. Wszyscy zwycięzcy drogą mailową otrzymają informacje związane ze sposobem i miejscem odbioru nagród.

W swoim zgłoszeniu konkursowym pani Katarzyna Nyklewicz wskazała, że jej zdaniem, większą część środków pochodzących z podatków, które odprowadza w Krakowie, warto przeznaczyć na utrzymanie czystości w mieście, pielęgnację zieleni, działalność szkół i przedszkoli oraz organizowanie ciekawych imprez kulturalnych na światowym poziomie – takich jak tegoroczna edycja festiwalu Sacrum Profanum. Pani Joanna Abramczyk chciałaby natomiast, żeby środki pochodzące z rozliczeń podatkowych były inwestowane w badania profilaktyczne, pomoc dla zdolnej młodzieży, działalność domów kultury oraz organizację zajęć dla seniorów, a pani Agnieszka Wilczak, żeby dzięki nim w okolicy, w której mieszka, powstał nowoczesny plac zabaw, a szkoły miały więcej środków na organizowanie różnych akcji i konkursów dla dzieci.

Realizowana przez Urząd Miasta Krakowa kampania „Kraków - tu płacę podatki" trwa od 15 marca. Jej celem jest zachęcenie osób, które pracują, studiują i żyją w Krakowie, ale rozliczają się z podatku w innych miejscowościach, do tego, by robiły to w naszym mieście. Dlaczego warto? Bo płacąc podatek tam, gdzie mieszkamy, inwestujemy w poprawę komfortu życia − nowe linie tramwajowe, wyremontowane ronda i żłobki itd. Wszyscy ci, którzy podjęli taką decyzję już podczas tegorocznego rozliczenia podatkowego, mają szansę wygrać podwójnie – biorąc udział w konkursie i zdobywając atrakcyjne nagrody.

Trzecia, ostatnia tura konkursu (rozpoczęła się 1 października) potrwa do 15 grudnia. Na jej zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody – m.in. bilety lotnicze ufundowane przez Eurolot SA. Szczegółowe informacje i regulamin konkursu na: www.krakow.pl/podatki.

Fundatorami nagród w konkursie są: Can-Pack SA, Eurolot SA, Krakowska Akademia Fotografii, Centrum Rozrywki Fantasy Park, Centrum Wspinaczkowe Forteca, Park Wodny w Krakowie SA, WRT-Karting, Centrum Rozwoju Com-Com Zone, Krakowski Klub Kajakowy, Galeria Krakowska, Apollo Film, KBF, Teatr KTO, Teatr Groteska, Teatr Ludowy, Filharmonia Krakowska, Muzeum Historyczne Miasta Krakowa, MOCAK, Ośrodek Kultury im. C.K. Norwida. (JK)

pokaż metkę
Osoba publikująca: PAWEŁ KRAWCZYK
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2012-10-04
Data aktualizacji: 2012-10-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat