Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Kraków 100 lat temu

Biało-czerwona rocznica odzyskania niepodległości

Komunikat archiwalny 2016-11-12

11 listopada przypadła 98. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości. Z tej okazji Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski zaapelował do mieszkańców miasta o wywieszenie flagi narodowej na swoich domach. Na biało-czerwono zaświeciła się też kładka o. Bernatka i TAURON Arena Kraków.

Tramwaj patriotyczny przejedzie ulicami Krakowa

Komunikat archiwalny 2016-11-12

Już po raz 21. w Święto Niepodległości, 11 listopada Tramwaj Patriotyczny przejechał ulicami Krakowa. Jak co roku zabrzmiały w nim polskie pieśni patriotyczne w wykonaniu młodzieży. Na uczestników wspólnego śpiewania czekały okolicznościowe materiały: 2500 śpiewników, biało-czerwone chorągiewki, plakietki i ulotki.

I Ogólnopolskie śpiewanie biało-czerwonych przebojów

Komunikat archiwalny 2016-11-12

11 listopada na Rynku Głównym wybrzmiewały najważniejsze polskie pieśni i piosenki. Wszystko w ramach imprezy pod hasłem "Radosna Niepodległość". Od godz. 15:00 biało-czerwone przeboje w wykonaniu słuchaczy RMF FM i zespołu Perfect. O godz. 17:00 rozpoczęła się 62. Lekcja Śpiewania.

Firma PESA Bydgoszcz SA wykluczona z przetargu

Komunikat archiwalny 2016-11-10

MPK SA w Krakowie w toku trwającego postępowania przetargowego na zakup 50 niskopodłogowych, przegubowych wagonów tramwajowych informuje, iż mając na uwadze nienależytą realizację umowy z dnia 3 lipca 2014 roku zawartej między MPK SA w Krakowie, a firmą Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA na dostawę 36 tramwajów, firma Pojazdy Szynowe PESA Bydgoszcz SA została wykluczona z ubiegania się o udzielenie zamówienia publicznego. Taka decyzja została podjęta na podstawie art. 24, ust. 5, pkt. 2 ustawy Prawo Zamówień Publicznych.

Najbardziej topowi artyści świata w Krakowie!

Komunikat archiwalny 2016-11-11

TAURON Arena Kraków ma powody do dumy! Już niebawem na jej scenie wystąpi dwóch największych i świeżo upieczonych zwycięzców prestiżowej gali MTV EMA 2016 – Justin Bieber oraz Martin Garrix. Cieszące się rekordową popularnością koncerty popularnych artystów zorganizuje agencja Prestige MJM.

Justin Bieber w Krakowie: produkcja na niespotykaną skalę

Komunikat archiwalny 2016-11-11

23 ciężarówki, 11 tour busów, 5 vanów oraz 16 pomieszczeń do dyspozycji artysty oraz jego ekipy – te liczby najlepiej obrazują rozmach produkcyjny koncertu Justina Biebera w Polsce. W piątek, 11 listopada kanadyjski gwiazdor wystąpił w hali TAURON Arena Kraków.

Seniorzy z Polski i Europy obradowali w Krakowie

Komunikat archiwalny 2016-11-09

– Miło mi jest powitać naszych partnerów z Polski i Europy, z miast zaprzyjaźnionych, na tej wyjątkowej konferencji. Kraków w 2013 r., jako jedno z pierwszych miast, podpisał Deklarację Dublińską, która zobowiązuje nas do działania na rzecz seniorów. Chcemy tworzyć warunki do tego, aby osoby starsze mogły w sposób aktywny i godny przeżywać swoją starość – powiedział prezydent Krakowa Jacek Majchrowski, otwierając plenarną część międzynarodowej konferencji „W trosce o seniorów naszych miast”, która odbyła się w Krakowie.

Parkingi śródmiejskie coraz chętniej wybierane przez kierowców

Komunikat archiwalny 2016-11-09

Październik to kolejny rekordowy miesiąc dla parkingów śródmiejskich zarządzanych przez spółkę Miejska Infrastruktura. Przykładowo – październikowe przychody w parkingu „Przy Muzeum” były o 120 proc. wyższe niż w tym samym okresie roku ubiegłego. Coraz bardziej popularny wśród kierowców jest parking „Stare Podgórze”.

O zielonych pomysłach z dyrektorem ZZM

Komunikat archiwalny 2016-11-04

Jakie są plany na zieleń w naszym mieście i w jaki sposób Zarząd Zieleni Miejskiej zamierza włączać mieszkańców w planowanie i urządzanie parków i skwerów? Czy są miasta, na których się wzorujemy i jak można inspirować krakowian do nowych rozwiązań? Między innymi na te tematy będzie można porozmawiać z dyrektorem ZZM Piotrem Kempfem podczas spotkania w Centrum Obywatelskim, przy ul. Reymonta 20. Zapraszamy w czwartek, 10 listopada, o godzinie 17.00.

Bilet wolnej jazdy ułatwia podróż osobom niepełnosprawnym

Komunikat archiwalny 2016-11-08

Osoby niepełnosprawne, które uprawnione są do bezpłatnych przejazdów komunikacją miejską na podstawie legitymacji i zaświadczenia lekarskiego, mogą także skorzystać z biletu wolnej jazdy. Dzięki temu w razie kontroli biletów nie będą musieli okazywać wszystkich tych dokumentów, a jedynie Krakowską Kartę Miejską z ważnym bezpłatnym biletem.

Znajdź