Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Stypendia dla studentów i doktorantów

Pięćdziesięciu szczególnie uzdolnionych studentów oraz uczestników studiów doktoranckich krakowskich uczelni wyższych i innych jednostek naukowo-badawczych odebrało w środę (14 lipca) od Prezydenta Krakowa Jacka Majchrowskiego i Przewodniczącego Komisji Edukacji i Kultury Fizycznej Bartłomieja Kocurka stypendia naukowe.

„Na całym świecie jako największe atuty Krakowa wymienia się między innymi  wysoki poziom kultury i nauki. Jesteśmy dumni z tego, że w naszym mieście istnieje najstarszy w Polsce i jeden z najstarszych na świecie Uniwersytet Jagielloński. Przedsiębiorcy, prowadzący w Krakowie interesy,  jako ważny powód takiej lokalizacji swoich inwestycji podają duży potencjał miasta, jaki stanowią dobrze wykształceni młodzi ludzie” – powiedział podczas uroczystości Prezydent Krakowa Jacek Majchrowski.

„Stypendia Naukowe Miasta Krakowa to również uznanie dla środowiska akademickiego. Równie ważny jest fakt, iż sam proces przyznawania stypendiów pozwala wyłonić grupę szczególnie uzdolnionych studentów, co daje  szansę Miastu na wykorzystanie potencjału, jakim ci młodzi ludzie dysponują dla jego dobra” – dodał Prezydent Krakowa.

Uchwała Rady Miasta w sprawie przyznawania Stypendiów Naukowych Miasta Krakowa po raz pierwszy została podjęta 7 listopada 2007 r. Od tamtej pory pomoc od miasta odebrały dziewięćdziesiąt cztery osoby - szczególnie uzdolnieni studenci i uczestnicy studiów doktoranckich krakowskich uczelni wyższych i innych jednostek naukowo – badawczych, których działalność naukowa i artystyczna może przyczynić się do rozwoju Krakowa lub wnieść znaczący wkład w rozwój nauki. (WAŚ).

pokaż metkę
Osoba publikująca: MARCIN FABER - Redakcja MPI
Podmiot publikujący: Kancelaria Prezydenta
Data publikacji: 2010-07-14
Data aktualizacji: 2010-07-15
Powrót

Zobacz także

Znajdź