Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Partnerzy Karty Krakowskiej – Zniżki – Zostań partnerem

Lista benefitów dla posiadaczy Karty Krakowskiej będzie się wydłużać wraz z poszerzaniem grona o kolejnych Partnerów Karty Krakowskiej. Właściciele księgarni, kawiarni, restauracji, galerii handlowych i prywatnych galerii sztuki, szkół językowych i wielu innych miejsc oferujących usługi i atrakcje dla mieszkańców miasta – to potencjalni partnerzy programu „Karta Krakowska”.

Fot. Wydział Promocji i Turystyki

Zniżki

Posiadacze Karty Krakowskiej otrzymują prawo do nabycia biletu Mieszkańca tj.: z 20-procentową zniżką. Proces zakupu nowego biletu z Kartą Krakowską nie ulega zmianie – jak zawsze będziemy mogli doładować naszą kartę w pobliskich punktach biletowych.

W pierwszej kolejności wprowadza się 20-procentową zniżkę na zakup biletów okresowych komunikacji miejskiej w I Strefie Biletowej. Przykładowo, przy obowiązującym taryfikatorze, za normalny bilet miesięczny na 1 linię zapłacimy 37 zł zamiast 46 zł. Przy bilecie ulgowym koszt zakupu wyniesie 18,50 zł zamiast 23 zł. Ulgowy bilet na 2 linie kosztować będzie 26 zł, zaś normalny 52 zł. Natomiast dla posiadaczy Karty zakup normalnego biletu sieciowego na wszystkie linie będzie tańszy o 17 zł – dziś płacimy 89 zł, więc po 1 sierpnia bilet okresowy kupimy za 72 zł. Bilet ulgowy na wszystkie linie będzie kosztował 36 zł zamiast 44,50 zł. Ponadto za bilet ulgowy semestralny, który dziś kosztuje 184 zł, po 1 sierpnia posiadacz Kart Krakowskiej zapłaci 147 zł.

 

Naklejka „Honorujemy Kartę Krakowską”

 

Honorujemy Kartę Krakowską - naklejka

 

Lista miejskich instytucji oraz partnerów komercyjnych, którzy przystąpili do programu Karta Krakowska:

 

Jak korzystać ze zniżek

Aby zakupić tańszy bilet wstępu do miejsc honorujących Kartę Krakowską, należy okazać potwierdzenie zapisanego statusu Karty Krakowskiej na jednym z poniższych, spersonalizowanych nośników:

a) Karta Krakowska (wersja mobilna i plastikowa),

b) Krakowska Karta Miejska (wersja mobilna i plastikowa),

c) Krakowska Karta Rodzinna 3+ (forma plastikowa) 

d) legitymacja studencka uczelni, która podpisała umowę z MPK SA w Krakowie; legitymacja wykorzystywana jest również jako nośnik biletu Komunikacji Miejskiej (forma plastikowa),

e) Małopolska Karta Aglomeracyjna (wersja mobilna i plastikowa).

 

Zostań partnerem Karty Krakowskiej

Lista benefitów dla posiadaczy Karty Krakowskiej będzie się wydłużać wraz z poszerzaniem grona kolejnych partnerów Karty Krakowskiej. Właściciele księgarni, kawiarni, restauracji, galerii handlowych i prywatnych galerii sztuki, szkół językowych i wielu innych miejsc oferujących usługi i atrakcje dla mieszkańców miasta – to potencjalni partnerzy programu „Karta Krakowska”. Program oferuje współpracę ze zaufanym partnerem, jakim jest Miasto Kraków. Jednocześnie marki podejmą w ten sposób inwestycję w rozwój dobrych relacji z mieszkańcami Krakowa.

Dlaczego warto zostać Partnerem Karty Krakowskiej?

  • promujesz i zwiększasz rozpoznawalność własnej oferty,
  • wspierasz i integrujesz się z lokalną społecznością,
  • realizujesz politykę społecznej odpowiedzialności biznesu,
  • możesz posługiwać się znakiem „Tu honorujemy Kartę Krakowską”,
  • oferta firmy/instytucji będzie udostępniona na naszej stronie internetowej oraz w innych materiałach promocyjnych dotyczących Karty Krakowskiej.

 

Podstawa prawna Karty Krakowskiej

Karta Krakowska stanowi element polityki promocyjnej i społecznej miasta. Ma ona na celu jego rozwój, zwiększenie dostępności do komunikacji miejskiej i dóbr kultury, a także zwiększenie dochodów miasta z tytułu podatku dochodowego od osób fizycznych. Program „Karta Krakowska” został wprowadzony uchwałą Rady Miasta Krakowa z 7 lutego 2018 r., nr XCIV/2450/18.

pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Pustułka
Podmiot publikujący: Wydział Komunikacji Społecznej
Data publikacji: 2019-02-11
Data aktualizacji: 2019-02-11
Powrót

Zobacz także

Znajdź