Pa-da-rach-CACH!* Warsztaty polskich tańców tradycyjnych i zabawa taneczna przy muzyce wiejskiej na żywo

Data:
2013-10-26 - 2013-10-27
Adres:
ul.Krakowska 5, Kraków

Stowarzyszenie To.pole serdecznie zaprasza do udziału w warsztatach polskich tańców tradycyjnych.

Muzyka wiejska przez lata pełniła bardzo praktyczną rolę – pozwalała tańczyć. Poprzez cykliczne zabawy taneczne organizowane w Krakowie wracamy do tej tradycji – gramy do tańca i spontanicznej zabawy przy muzyce na żywo.

Wszystkich, którzy chcieliby nauczyć się polskich tańców tradycyjnych zapraszamy na warsztaty tańca prowadzone przez Martę Domachowską. Zajęcia odbywać się będą przy muzyce na żywo – do tańca zagra kapela Kowalski/Maziarz/Murzynowska. W programie warsztatów znajdzie się nauka m.in. mazurka, polki, walczyka oraz zabaw tanecznych z różnych części Polski.

Celem warsztatów jest pokazanie tańca tradycyjnego w autentycznej formie - możliwie bliskiej tej, w jakiej taniec praktykowany był kiedyś na wiejskich zabawach i weselach. Warsztaty taneczne skierowane są do wszystkich chętnych - doświadczenie taneczne nie jest konieczne. Potrzebne będą jedynie wygodne buty do tańca.

W sobotę wieczorem, po pierwszym dniu warsztatów, zapraszamy na otwartą zabawę taneczną - również z muzyką na żywo.

Wszystkie wydarzenia (warsztaty, sobotnia zabawa) odbędą się w klubie Kabaret, ul. Krakowska 5 (wejście przez bramę w podcieniach).

Projekt jest współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

*Tajemniczy okrzyk „pa-da-rach-cach!" towarzyszący warsztatom pochodzi od jednego z tancerzy z okolic Przysuchy (Radomszczyzna). Oznacza rytmiczne przytupy w rytmie mazurka – jeden z najbardziej efektownych, ale i najtrudniejszych elementów tańca.

Organizatorzy:

Stowarzyszenie To.Pole
Data: 2013-10-16 pokaż metkę
Osoba publikująca: JOANNA GWÓŹDŹ
Podmiot publikujący:
  • Wyślij znajomemu
  • Dodaj do ulubionych

Kalendarz kulturalny