Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Inwestycje sportowe

Sukcesy Polaków podczas igrzysk europejskich

Komunikat archiwalny 2023-06-23

Na igrzyskach europejskich Polacy znajdują się w czołówce najlepszych, medalowych reprezentacji. Sukcesy medalowe naszych reprezentantów to dobry zwiastun przed przyszłorocznymi igrzyskami olimpijskimi w Paryżu.

Jerzy Muzyk

Igrzyska pomogą Miastu

2023-06-13

Gigantyczne pieniądze na szereg inwestycji infrastrukturalnych i sportowych – m.in. to zyskał Kraków na organizacji Igrzysk Europejskich. Wszystkie prace już udało się zakończyć. Na temat tych najważniejszych z wiceprezydentem Krakowa Jerzym Muzykiem rozmawia Tadeusz Mordarski.

W Krakowie trwają III Igrzyska Europejskie

Komunikat archiwalny 2023-06-05

Igrzyska Europejskie Kraków-Małopolska 2023 dobiegły końca. Przez ostatnie dwa tygodnie Polska gościła 6432 sportowców, do których trafiło 1626 sztuk medali, zdobytych w 29 dyscyplinach. Polskę na arenie zmagań reprezentowało 374 zawodników, którzy wywalczyli 50 medali.W stolicy Małopolski sportowcy rywalizowali w 11 dyscyplinach.

Zmodernizowane obiekty sportowe arenami igrzysk europejskich

Komunikat archiwalny 2023-05-30

Kraków i Małopolska jako gospodarze III Igrzysk Europejskich zyskali okazję do wykonania licznych inwestycji ze środków centralnych. Część z aren powstała w zasadzie od podstaw. W Krakowie na inwestycje związane z infrastrukturą sportową przewidziano ponad 130 mln zł dotacji z Ministerstwa Sportu i Turystyki. Rywalizacja sportowa w ramach igrzysk europejskich toczyła się na nowoczesnych obiektach.

Trwa sprzedaż biletów na zamknięcie igrzysk europejskich

Komunikat archiwalny 2023-05-24

Trwa sprzedaż biletów na ceremonię zamknięcia Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Wieczór uświetnią występy gwiazd polskiej muzyki rozrywkowej. Wydarzenie odbędzie się 2 lipca na Stadionie Miejskim im. H. Reymana i rozpocznie się o godz. 20.30.

Pozostałe inwestycje sportowe w ramach Igrzysk europejskich

Pozostałe inwestycje sportowe w ramach igrzysk europejskich

Komunikat archiwalny 2023-05-22

W ramach dofinansowania z Ministerstwa Sportu i Turystyki na realizację inwestycji sportowych związanych z organizacją Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023, Miasto Kraków wykonało kolejne prace.

Dofinansowanie remontu Stadionu Miejskiego im. H. Reymana

Komunikat archiwalny 2023-03-28

Kraków zyska dodatkowe 8,9 mln zł na modernizację Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana. Dofinansowanie z Ministerstwa Sportu i Turystyki umożliwi wykonanie kompleksowego remontu zadaszenia. Poszerzony zostanie również zakres unowocześnienia systemów bezpieczeństwa. Inwestycja jest realizowana na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023.

Podpisano umowę na modernizację stadionu miejskiego

Komunikat archiwalny 2022-12-08

Dziś zawarto umowę z wykonawcą modernizacji Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków-Małopolska 2023. Za realizację inwestycji będzie odpowiedzialna firma Eiffage Polska Budownictwo SA.

Umowa na modernizację Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana podpisana

Komunikat archiwalny 2022-12-08

W czwartek, 8 grudnia, w siedzibie Zarządu Infrastruktury Sportowej w Krakowie podpisano umowę z wykonawcą modernizacji Stadionu Miejskiego im. H. Reymana na potrzeby III Igrzysk Europejskich Kraków–Małopolska 2023. Wykonawcą inwestycji będzie Eiffage Polska Budownictwo SA.

Katarzyna Rachwał / ZIS

Stadion Miejski im. Reymana oficjalnie areną Igrzysk Europejskich

Komunikat archiwalny 2023-02-27

W poniedziałek, 27 lutego, podpisano umowę najmu Stadionu Miejskiego im. Henryka Reymana przez spółkę Igrzyska Europejskie 2023. Na obiekcie odbędą się ceremonie otwarcia i zamknięcia imprezy, a także zostanie rozegrany turniej rugby 7 kobiet i mężczyzn.

Znajdź