Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Niebezpieczne sytuacje na przejściu dla pieszych

Interpelacje do Prezydenta Miasta Krakowa złożyli radni Małgorzata Jantos i Jakub Kosek. Pytają w nich m.in. o zamykanie boisk szkolnych czy dostęp do Centrum Kongresowego ICE.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

Radna Małgorzata Jantos pyta w interpelacji, czy spółka Kraków 5020 ma gotowy cennik dla miejskich instytucji kultury? Czy instytucje takie jak Sinfonietta Cracovia czy Capella Cracoviensis będą miały bezpłatny dostęp do Centrum Kongresowego ICE?  - Pytanie związane jest z oczywistym, a często zapomnianym faktem, że zarówno wcześniej wymienione instytucje jak i ICE powstały z podatków, a na takich dodatkowych opłatach najwięcej stracą podatnicy, którzy będą musieli płacić podwójnie – argumentuje radna w interpelacji.

Radny Jakub Kosek interpeluje w sprawie boiska i parkingu przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 12 przy ul. Meiera. - Budowa szkoły na Górce Narodowej była nie tylko długo wyczekiwania, ale również wiązała się z licznymi nadziejami. Niestety, jednym z większych rozczarowań jest sprawowanie zarządu nad szkołą. Boiska nie są udostępniane okolicznym mieszkańcom po godzinach pracy szkoły, a podczas wynajmowania boiska komercyjnie samochody osób grających nie są wpuszczane na parking. Problem aut w sposób oczywisty utrudnia funkcjonowanie lokalnej społeczności, podczas gdy parking jest pusty. Takie działanie jest nieracjonalne. Niezrozumiałe jest również zamykanie boiska przed młodzieżą. W Dzielnicy IV prawie wszystkie boiska są otwarte dla młodzieży i nigdzie nie odnotowano sytuacji zagrażających bezpieczeństwu, czy niszczenia boisk. Tego typu działanie na osiedlu, na którym nie ma miejskich terenów i miasto nie może nic zaoferować lokalnej społeczności, wydaje się czystą złośliwością, a być może jest tylko złym rozumieniem roli jaką powinna sprawować szkoła i zarządzające nią osoby – pisze radny Kosek i pyta, kiedy boiska zostaną otwarte dla lokalnej społeczności? Jakie działania zamierza podjąć Prezydent celem zobowiązania dyrekcji szkoły do otwarcia boisk? Czy istnieje możliwość oraz jak wygląda procedura odebrania trwałego zarządu nad szkołą obecnej dyrektor placówki? Radny złożył też interpelację w sprawie przejścia dla pieszych przy ulicy Pachońskiego 6. - W ostatnim czasie otrzymałem klika zgłoszeń o niebezpiecznych sytuacjach na przedmiotowym przejściu dla pieszych, co może wynika z złego doświetlenia przejścia, złego oznakowania przejścia, czy po prostu znacznych prędkości rozwijanych na tym odcinku. W tym miejscu akurat podczas godzin wieczornych robi się pusto na drodze i wzrasta zagrożenie wynikające ww. przyczyn. Proszę o informacje jakie oraz kiedy zostaną podjęte działania w celu poprawy opisanej sytuacji – czytamy w interpelacji radnego.

pokaż metkę
Autor: MB
Osoba publikująca: MAGDALENA BARTLEWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2022-09-22
Data aktualizacji: 2022-09-22
Powrót

Zobacz także

Znajdź