Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

W sprawie udostępnienia placu zabaw i zastąpienia wyciętych drzew

Interpelacje do Prezydenta Miasta Krakowa złożyli radni Grzegorz Stawowy oraz Łukasz Gibała. Poruszają w nich tematy związane z udostępnieniem mieszkańcom placu zabaw i boiska oraz nasadzeniami zastępczymi przy miejskich inwestycjach.

Fot. pixabay.com

Radny Grzegorz Stawowy interweniuje w sprawie udostępnienia lokalnej społeczności placu zabaw i boiska przy Szkole Podstawowej numer 13 przy ul. ks. Meiera 13. - Już od ponad roku mieszkańcy nie mogą doprosić się udostępnienia publicznych urządzeń, tj. placu zabaw i wielofunkcyjnego boiska wybudowanych w kompleksie szkolnym. Jest dla mnie niezrozumiałe, że otoczenie szkoły jest niedostępne dla krakowian. W tym miejscu warto podkreślić, że na osiedlu Gotyk ani na osiedlu Górka Narodowa nie ma, niestety, podobnej infrastruktury. Ponownie proszę o interwencję i wydanie podwładnym jednostkom odpowiednich dyspozycji o możliwie szybkim udostępnieniu wspomnianej infrastruktury – pisze radny w interpelacji.

Z kolei radny Łukasz Gibała złożył interpelację w sprawie nasadzeń zastępczych przy miejskich inwestycjach. - W związku z realizowanymi na terenie Krakowa miejskimi inwestycjami, przede wszystkim budową linii tramwajowej KST Krowodrza Górka – Górka Narodowa oraz trasy Wolbromskiej, wycinane są olbrzymie ilości drzew, co wzbudziło i wciąż wzbudza protesty mieszkańców. Rekompensatą mają być nasadzenia zastępcze, o czym wielokrotnie zapewniali urzędnicy. Tymczasem ze strony mieszkańców dochodzą niepokojące informacje, jakoby deweloperzy zobowiązani do posadzenia nowych drzew, otrzymywali od podległych Panu urzędników propozycje dokonania tych nasadzeń na terenie realizowanych przez Miasto inwestycji infrastrukturalnych. Budzi to oczywiste obawy, że nie będą to nowe drzewa w zamian za drzewa usunięte w związku z budową tras komunikacyjnych, tylko drzewa, które prywatni inwestorzy i tak musieliby posadzić w zamian za drzewa wycięte przez siebie. Mając na uwadze powyższe, uprzejmie proszę o sprawdzenie tych informacji, a także o jasną deklarację, że Gmina Miejska Kraków wycinając drzewa pod inwestycje drogowe i tramwajowe, zrekompensuje to własnymi nasadzeniami, a nie takimi realizowanymi przez deweloperów – czytamy w interpelacji radnego.

pokaż metkę
Autor: MB
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2022-08-04
Data aktualizacji: 2022-08-05
Powrót

Zobacz także

Znajdź