Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Nie dopuścić do paraliżu

Radni Łukasz Gibała i Łukasz Wantuch interpelują do Prezydenta Miasta Krakowa w sprawie remontu ul. Królowej Jadwigi oraz współpracy Krakowa z gminami węgierskimi.

Radny Łukasz Gibała złożył interpelację w sprawie planowanego zamknięcia fragmentu ul. Królowej Jadwigi.  - Zakończenie trwającego od blisko dwóch dekad remontu ulicy Królowej Jadwigi jest bez wątpienia niezwykle potrzebne i wyczekiwane przez mieszkańców. Jak wynika z niedawnych informacji Zarządu Dróg Miasta Krakowa, kolejny etap, który ma się rozpocząć we wrześniu, będzie oznaczał całkowite zamknięcie dla ruchu odcinka o długości 650 metrów, pomiędzy ulicami Jesionową i Robla. Droga ma zostać zamknięta tuż po wakacjach, kiedy dzieci i młodzież wrócą do szkól. Część osiedli zlokalizowana jest tak, że praktycznie nie ma do nich alternatywnego dojazdu. Na odciętym terenie znajdą się placówki medyczne, np. szpital ortopedyczno-rehabilitacyjny. Wielu przedsiębiorców prowadzi tam swoje działalności – paraliż komunikacyjny trwający tak długo może się dla nich skończyć upadłością – pisze radny w interpelacji i apeluje o niezwłoczne podjęcie wszelkich możliwych kroków, by nie dopuścić do paraliżu, który będzie skutkiem całkowitego zamknięcia wspomnianego odcinka ul. Królowej Jadwigi.

- Po agresji Rosji na Ukrainę gmina Kraków zerwała związki z gminami rosyjskimi. Po ostatniej wypowiedzi premiera Węgier Gmina Miejska Kraków powinna, moim zdaniem, zacząć rozważać podjęcie kroków analogicznych w stosunku do gmin węgierskich. (…) Moje pytanie dotyczy zakresu współpracy na poziomie lokalnym, jaką ma Kraków z gminami węgierskimi. Jak wyglądała w 2021 i 2022 współpraca z gminami węgierskimi, w szczególności z miastem partnerskim Pecz oraz jakie są plany na przyszły rok? – czytamy w interpelacji radnego Łukasza Wantucha.

pokaż metkę
Autor: MB
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2022-07-26
Data aktualizacji: 2022-07-26
Powrót

Zobacz także

Znajdź