Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Segregacja i opłaty za śmieci

Do Kancelarii Rady Miasta Krakowa wpłynęły trzy interpelacje radnego Łukasza Wantucha. Dwie dotyczą systemu gospodarowania odpadami oraz opłat za śmieci. Trzecia - wpływów do gminnej kasy za zajęcie pasa drogowego pod reklamy. W sprawie konsultacji społecznych dotyczących zmian w Zintegrowanym Systemie Gospodarowania Odpadami Komunalnymi interpelował radny Artur Buszek.

Fot. Magiczny Kraków / pixabay.com

Radny Artur Buszek zwrócił się do Prezydenta Miasta Krakowa o wydłużenie terminu konsultacji społecznych do końca marca 2020 roku. Według radnego zmiany są bardzo istotne i mają znaczący wpływ na mieszkańców oraz budzą ich duże zainteresowanie, stąd przeprowadzenie konsultacji społecznych w należyty sposób jest niezwykle istotne. - Mieszkańcy informują mnie zarówno w wiadomościach mailowych, jak i rozmowach o niezadowoleniu ze względu na krótki okres przeprowadzonych konsultacji, biorąc pod uwagę że rozpoczęły się na początku ferii zimowych w Małopolsce – pisze radny.

Radny Łukasz Wantuch pyta Prezydenta Miasta Krakowa, czy istnieje możliwość, by przy ustalaniu wysokości opłat za wywóz śmieci połączyć dwa sposoby obliczania, tzn. według zużycia wody oraz deklaracji ilości osób zamieszkujących nieruchomość.

W drugiej interpelacji radny Wantuch pyta o zasadność podziału śmieci segregowanych na pięć pojemników. Radny dopytuje, dlaczego nie może istnieć podział tylko na mokrą i suchą frakcję oraz jakie byłyby niezbędne zmiany ustawowe w tym zakresie.

W trzeciej interpelacji radny prosi o informację na temat wpływów, jakie otrzymało w zeszłym roku Miasto od firm reklamowych z tytułu opłat za zajęcie pasa drogowego.

pokaż metkę
Autor: Ewelina Garbacka-Kalemba
Osoba publikująca: EWELINA GARBACKA-KALEMBA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
Data publikacji: 2020-02-20
Data aktualizacji: 2020-02-20
Powrót

Zobacz także

Znajdź