Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Flagi i przebudowa drogi wewnętrznej

Czy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" to święto, w którym flagami Polski udekorowane będą pojazdy komunikacji publicznej i miejsca takie jak np. urzędy? Chce tego radny Michał Drewnicki, który złożył w tej sprawie interpelację. Z kolei radny Łukasz Gibała interpeluje w sprawie pewnej kontrowersyjnej drogi wewnętrznej.

Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl
Bogusław Świerzowski / krakow.pl

W swojej interpelacji radny Michał Drewnicki złożył wniosek, by 1 marca w Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych" pojazdy komunikacji miejskiej oraz inne miejsca, gdzie występuje taka możliwość były udekorowane flagami Polski. Radny przypomina, że dzień ten jest świętem państwowym od 9 lat.

Z kolei do biura radnego Łukasza Gibały zgłosili się zaniepokojeni mieszkańcy, których nieruchomość zlokalizowana jest na os. Na Wzgórzach 15A. Ich niepokój spowodowany jest faktem, że Wydział Architektury i Urbanistyki UMK wydał pozwolenie na przebudowę istniejącej drogi wewnętrznej i przedłużenia tej drogi. Droga w nowo powstającym fragmencie będzie przebiegać po terenach stanowiących zieleń wewnątrzosiedlową, w znaczny sposób tę zieleń ograniczając. Równie istotny jest fakt, że w postępowaniu w przedmiocie budowy powyższej drogi nie brali udziału — w charakterze strony — mieszkańcy graniczących z powstającą drogą nieruchomości mimo, że nowa inwestycja drogowa będzie w sposób bezpośredni oddziaływać na istniejące zabudowania. Radny pyta z jakiego powodu w procedurze wydawania pozwolenia na budowę pominięto właścicieli nieruchomości położonych obok planowanej drogi oraz czy wydane pozwolenie zgodne jest z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego.

pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: EWELINA GARBACKA-KALEMBA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat