Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Działki pod budowę kościoła i sprawy osiedlowe

Głośnym echem odbiło się pismo Metropolity Krakowskiego o wydzielenie działek na Bronowicach pod budowę kościoła. Zaniepokojony taką hipotetyczną możliwością radny Łukasz Maślona złożył interpelację w tej sprawie. Radna Nina Gabryś składa zapytania ws. osiedla Kolorowego, a Łukasz Wantuch wraca do tematu organizacji ruchu na ul. Sadowej.

Fot. ZIKiT
ZIKiT

Radna Nina Gabryś zwróciła się z zapytaniem o możliwość modernizacji zjazdu z ulicy Bieńczyckiej w ulicę Wiśniowy Sad na wysokości Szkoły Podstawowej nr 103. Jak twierdzi radna, samochody jeżdżą tuż przed wejściami do bloków, stwarzając niebezpieczeństwo dla mieszkańców oraz dzieci idących do szkoły. W opisywanym miejscu znajdują się również przystanki tramwajowe i autobusowe co skutkuje zwiększoną komunikacją pieszą – uzasadnia radna.

Radna Gabryś poprosiła także o zwiększenie ilości miejsc postojowych przy blokach 19, 18, 17, 13, 14 na Osiedlu Kolorowym. Według radnej liczba miejsc postojowych przy wskazanych blokach jest niewspółmierna do potrzeb mieszkanek  i mieszkańców.

W związku ze zmianami w organizacji parkowania na ulicy Sadowej radny Łukasz Wantuch poprosił o informacje jaki był ich koszt, zarówno planu jak i wykonania i dlaczego nie przeprowadzono konsultacji społecznych w tej sprawie?

W związku z informacjami, jakie napływają do radnego Łukasza Maślony od mieszkańców, prosi on o wyjaśnienie, czy Urząd Miasta Krakowa prowadzi jakiekolwiek działania mające na celu wydzielenie działek przy ul. Wizjonerów, których właścicielem jest Gmina Miejska Kraków, na cele związane z budową kościoła?

pokaż metkę
Autor: Błażej Siekierka
Osoba publikująca: EWELINA GARBACKA-KALEMBA
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat