Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Perlatory w urzędzie i ważne programy dla Nowej Huty

Radni Łukasz Gibała, Michał Drewnicki oraz Łukasz Wantuch złożyli trzy interpelacje międzysesyjne.

Fot. mpec.krakow.pl
mpec.krakow.pl

- Z najnowszych informacji Ministerstwa Gospodarki Morskiej i Żeglugi Śródlądowej wynika, że Polska znalazła się w gronie krajów Unii Europejskiej o najmniejszych zasobach wody. Mając na uwadze dobro mieszkańców miasta, apeluję o wprowadzenie w budynkach administracji publicznej perlatorów, czyli nakładek instalowanych na końcu wylewki kranu, które – napowietrzając wodę – optycznie zwiększają jej strumień. Doświadczenie pokazuje, że urządzenia takie zmniejszają zużycie wody nawet o 20 proc. – pisze w interpelacji radny Łukasz Gibała.  Pyta też Prezydenta, czy jeśli perlatorów nie ma w Urzędzie Miasta Krakowa i jednostkach miejskich – czy byłaby możliwość ich zamontowania?

- W związku z licznymi naruszeniami elementów architektonicznych na terenie Nowej Huty związanych z ocieplaniem budynków wnioskuję o przyspieszenie prac nad dwoma programami – pisze w interpelacji radny Michał Drewnicki i prosi o szybkie przekazanie Radzie Miasta Krakowa projektu uchwały o uchwaleniu Parku Kulturowego Nowa Huta oraz stworzenie programu wsparcia dla wspólnot, spółdzielni lub osób fizycznych, które zostaną objęte zapisami Parku Kulturowego.

Radny Łukasz Wantuch pyta Prezydenta, czy Gmina Miejska Kraków może kupić jakieś urządzenie lub przedmiot, a następnie podpisać umowę dzierżawy lub użyczenia na rzecz placówki oświatowej – na przykład przedszkola lub szkoły? Czy jest to możliwe w przypadku placówek niesamorządowych?

Interpelacje radnych i odpowiedzi na nie

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat