Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Wybieg dla psów w Nowej Hucie, chodnik w Bronowicach

Abonamenty parkingowe w Strefie Płatnego Parkowania, budowa chodnika czy wybieg dla psów w starej Nowej Hucie – w tych sprawach interpelowali i składali zapytania do Prezydenta radni Nina Gabryś i Łukasz Gibała.

Fot. Razem w Ruchu
Razem w Ruchu

Nina Gabryś pyta Prezydenta, czy planowane jest w najbliższym czasie stworzenie wybiegu dla psów w okolicy Zalewu Nowohuckiego lub w innym miejscu starej Nowej Huty. W kolejnej interpelacji pyta czy byłaby możliwość stworzenia oferty w języku ukraińskim w filiach Biblioteki Kraków? Radna pisze, że Kraków nie dysponuje żadnym księgozbiorem w tym języku poza pojedynczymi książkami w jednej z filii, a w Krakowie żyje już ponad 70 tys. Ukrainek i Ukraińców.

Z kolei radny Łukasz Gibała wystosował 3 zapytania do Prezydenta. Pierwsze z nich dotyczy budowy chodnika wzdłuż ulic Na Błonie i Jesionowej oraz utworzenia linii komunikacyjnej w tym rejonie. Drugie z zapytań traktuje o kampanii informacyjnej dotyczącej możliwości przekształcenia prawa użytkowania wieczystego w prawo własności. Ostatnie zapytanie radnego dotyczy abonamentów parkingowych dla użytkowników pojazdów służbowych. Radny pyta, czy i kiedy wprowadzony zostanie abonament parkingowy w preferencyjnej cenie dla posiadaczy pojazdów służbowych, którzy zamieszkują w Strefie Płatnego Parkowania (obecnie płacą 250 zł).

pokaż metkę
Autor: Magdalena Bartlewicz
Osoba publikująca: MAŁGORZATA KUBOWICZ
Podmiot publikujący: Kancelaria Rady Miasta Krakowa
powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat