Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki

Interpelacje i zapytania

Organizacja ruchu i opłaty na Zakrzówku

2019-06-12

Nowe oświetlenie uliczne na ulicy Wincentego Witosa, reorganizacja ruchu na krakowskich ulicach, pobieranie opłat za wejście na teren Zakrzówka – w tych sprawach interpelują radni Michał Drewnicki i Łukasz Gibała.

Radni interpelują

2019-06-11

Radni Łukasz Maślona i Łukasz Gibała interpelują w sprawach ważnych dla Krakowa i jego mieszkańców. M.in. w sprawie zakupu nieruchomości w rejonie „Wesoła” w pakiecie z kościołem, dobrych praktyk w zakresie prezentowania miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego. W jakich jeszcze sprawach interweniują radni?

Wioślarze potrzebują wsparcia

2019-06-05

Osiedla w rejonach ulic Łużyckiej, Bochenka oraz Podedworze rozwijają się bardzo dynamicznie. Rodzi to także wiele problemów, w sprawie których interpelują radni Rafał Komarewicz i Dominik Homa. Z kolei radny Łukasz Gibała prosi o wsparcie wioślarzy, a radny Michał Drewnicki o zamontowanie ławek na os. Piastów.

Nasiona dla Krakowa

2019-06-04

Kraków robi dużo, by być coraz czystszym, bardziej ekologicznym i coraz lepszym do życia miastem. Czy bankomat nasion mógłby mu w tym pomóc? Ciekawą interpelację w tej sprawie złożył radny Łukasz Gibała. W kwestii ekologicznej, choć diametralnie różnej, interpeluje także radny Łukasz Maślona. Natomiast głos w sprawie zbyt wysokich lamp przy ul. Żelechowskiego zabrał radny Grzegorz Stawowy.

Park&Ride czynne w nocy?

2019-05-31

Co zrobić ze starymi, wycofanymi ze służby autobusami? Może przerobić je na toalety? W tej sprawie interpelację złożył radny Łukasz Wantuch. Z kolei radny Artur Buszek chciałby otwarcia parkingów Park and Ride w godzinach nocnych.

IPCC alarmuje, radny interweniuje

2019-05-28

Radny Artur Buszek chciałby, żeby Kraków przystąpił do „Porozumienia Burmistrzów na rzecz klimatu i energii". W swojej interpelacji wyjaśnia, że sprawa ma związek z alarmującymi informacjami z raportu IPCC (Międzyrządowego Zespołu ds. Zmiany Klimatu) dotyczących stanu klimatu i przekonuje, że w związku z tym istotne są działania na każdym szczeblu, w tym także samorządowym. Z kolei radny Łukasz Wantuch ma pomysł na to jak zmniejszyć koszty ogrzewania w budynkach, a radna Renata Kucharska wnioskuje o przeznaczenie działki w Łuczanowicach pod Smoczy Skwer.

Panel obywatelski w sprawie pomnika żołnierzy AK?

2019-05-24

Czy powstanie panel obywatelski, który zdecyduje o formie uczczenia żołnierzy AK? O tym, że miał powstać przypomina w jednej ze swoich interpelacji radny Łukasz Maślona.

Wymienić zabytkowy kościół na park?

2019-05-23

Zabytkowy kościół położony przy ul. Kopernika przedmiotem wymiany za park Jalu Kurka? Interpelację w tej sprawie złożył Przewodniczący Rady Miasta Krakowa Dominik Jaśkowiec.

Kiedy koniec remontu?

2019-05-23

Czy mieszkańcy Swoszowic doczekają się końca przebudowy ul. Myślenickiej? W tej sprawie interpeluje radny Michał Starobrat. O osoby niepełnosprawne i ciężko chore dopytuje w licznych interpelacjach radny Lech Kucharski, a radna Małgorzata Kot zwraca uwagę niewłaściwe zachowania pewnej grupy nad zalewem Bagry. Jakie jeszcze spawy poruszyli radni w interpelacjach podczas sesji 22 maja?

Nieprzystosowany chodnik, linia tramwajowa

2019-05-22

Wyremontowane chodniki powinny odpowiadać na potrzeby osób ograniczonych ruchowo. Dlaczego nie zawsze tak jest? Na problem zwraca uwagę w swojej interpelacji radna Nina Gabryś. Z kolei głos mieszkańcom Krakowa we wszystkich swoich interpelacjach oddaje radny Łukasz Gibała.

Znajdź