Konwój

Telefon:
Tomasz Majchrzak +48 693-742-909

Zespół powstał w 1987 r. w Krakowie z inicjatywy gitarzysty i wokalisty - Tomka Majchrzaka, byłego lidera grupy Dystans. Przez 9 lat "Konwój" - z Ewą Nazim i gitarzystą Darkiem Czarnym występował na wszystkich ważniejszych imprezach tego gatunku w Polsce: 6 - krotnie na deskach Mrągowskiego Pikniku, w Lesku, Bydgoszczy, Kielcach, Warszawie, Stargardzie Szczecińskim, na Śląsku.

"Konwój" brał też udział w programach TV Katowice "COUNTRY BAR" a nagrania jego prezentowane były w audycjach radiowych Korneliusza Pacudy, znajdują się też na kasetach "Polskie Trucker Country 94 " i "97" oraz płycie CD "Mrągowo'89". W tym okresie przez zespół przewinęło się wielu znakomitych muzyków : K.Gabłoński, B.Kołodziej, M.Morawiec, A.Mrowiec, J.Zygadło, R.Klepacz, W.Wójcicki i wielu innych.

Oprócz standardów muzyki Country repertuar zespołu składał się z własnych kompozycji z polskimi tekstami Krisa Cedro, preferując styl Country Pop oscylujący w kierunku Country Rocka.

Od powstania "Konwoju" minęło już 15 lat. Jego leader Tomek Majchrzak wespół z Andrzejem gitarzystą basowym z byłego Dystansu reaktywowali zespół proponując wysłuchanie jego muzyki w składzie:

skład

Joanna Łakomska - śpiew, skrzypce
Tomasz Majchrzak - śpiew, gitara akustyczna
Andrzej Staszczak - gitara basowa
Andrzej Bisztyga - gitara solowa
Janusz Zygadło - perkusja
Jan Zyzda - elektro-akustyka

Data: 2013-05-22 Pokaż metkę
Osoba publikująca: Katarzyna Dąbek
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
  • Wyślij znajomemu
  • Dodaj do ulubionych