Start rozwiń menu
Serwis używa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Weekendowy rozkład jazdy

W pierwszy weekend kwietnia mamy Wam do zaoferowania kilka ciekawych atrakcji. Fani dobrego humoru już w czwartek mogą zacząć wypoczynek. Sympatycy dobrej muzyki, czy estetycznych przeżyć również mają na co liczyć. Specjalne zaproszenie mamy też dla dzieci! Zapraszamy Was do wzięcia udziału w weekendowym życiu miasta.

Już w czwartek (3 kwietnia) na scenie NCK wystąpi kabaret LIMO. Zespół pochodzi Gdańska i oficjalnie istnieje od 1999 roku. Rozśmieszają w niesamowity sposób – bawią się tym co robią, podpierając doskonałe teksty kunsztownym aktorstwem. Wszystko w ramach akcji: „Odlewnia Form Satyrycznych", wspólnego projektu Nowohuckiego Centrum Kultury i Formacji Chatelet, którego ideą jest to, aby kabaret na stałe wpisał się w kulturalny pejzaż Nowej Huty. Właśnie w NCK zaplanowano cykl spotkań z najlepszymi i najciekawszymi polskimi kabaretami. Macie ochotę ich zobaczyć? Podwójną wejściówkę rozlosujemy spośród osób, które napiszą do nas na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl z dopiskiem "LIMO".

Piątkowy wieczór (4 kwietnia) to okazja do zobaczenia i wysłuchania koncertu najbardziej wpływowej postaci współczesnego techno – Marcella Dettmana. Wystąpi on w krakowskim Prozaku 2.0., o godzinie 22.00. Marcell Dettman od sześciu lat nie wypadł poza czołową dwudziestkę prestiżowego rankingu Resident Advisor, gra w bardzo eksperymentalny sposób. Bilety w cenie 25-40zł (ilość ograniczona), do kupienia na Ekobilet.pl i Biletomat.pl

W sobotę (5 kwietnia) rozpocznie się czwarta edycja festiwalu kulinarnego, pod hasłem Najedzeni Fest. Znany krakowski festiwal kulinarny doczekał się swojej filmowej odsłony. Organizatorzy kwietniowej edycji zapraszają do Kina Pod Baranami na wieczór z kulinariami na dużym ekranie.W programie maratonu MOVIE PRZY JEDZENIU (początek godz. 21) znajdą się cztery niezwykłe dokumenty kulinarne: Historia Ruchu Slow Food, Więcej niż miód, Kucharze historii i Jiro śni o sushi.

W niedzielę(6 kwietnia) o godz. 12 Dworek Białoprądnicki (Zajazd Kościuszkowski, ul Białoprądnicka 3) zaprasza wszystkie dzieci na spektakl "O tym jak Szewczyk Skuba smoka pokonał", który wystawi Teatr Lalki i Aktora PARAWAN. Znana legenda ucieszy wszystkich najmłodszych i jest dobrym pretekstem do spędzenia rodzinnej niedzieli. Mamy dwa podwójne zaproszenia. Piszcie: konkurs.mk@um.krakow.pl z dopiskiem DWOREK.

6 kwietnia (niedziela) o godz. 19 w Fortach Kleparz wystąpi Mariusz Lubomski. Jest to specjalista od budowania niezwykłych relacji z publicznością, której prezentuje interpretacje tekstów Sławomira Wolskiego w akompaniamencie muzyki funk, blues i jazz. Podczas koncertu będzie można usłyszeć „Spacerologię", „Krótko o mnie", „Moje miejsce" i wiele utworów z albumu „Lubomski w Trójce Again".

Również w niedzielę wieczorem w Studio wystąpi Artur Rojek, lider, kompozytor, autor tekstów, wokalista i promotor, współtwórca i lider zespołu Myslovitz i grupy Lenny Valentino. Jest to również pomysłodawca i dyrektor OFF Festiwalu. Na koncercie zaprezentuje pierwszy w pełni  solowy album, który ukaże się w kwietniu tego roku. Bilety w cenie 40-55zł dostępne w stacjonarnych punktach sprzedaży Ticketpro, Ebilet, Eventim oraz online.

A na koniec mamy dla Was szczególną niespodziankę! Już 2 kwietnia (środa) odbędzie się premiera włoskiego musicalu operowego „Karol Wojtyła: historia prawdziwa. Autorami muzyki do spektaklu są izraelsko-jemeńska piosenkarka Noa oraz włoski kwartet skrzypcowy Solis String Quarter. Scenariusz pisany był pod nadzorem Palomy Gomez Borrero, która w roli dziennikarki towarzyszyła papieżowi w stu podróżach po świecie.

- Postanowiliśmy opowiedzieć historię Karola Wojtyły w dość nietypowej formie - musicalu operowego. W ten sposób chcemy dotrzeć do jak najszerszego grona odbiorców. Karol Wojtyła w trakcie całego swojego życia starał się dotrzeć do młodych ludzi, pokazując i tłumacząc tajniki wiary, często w nietuzinkowy sposób. Forma, którą wybraliśmy jest na pewno odważna, ale mamy nadzieję, że spotka się z aprobatą młodzieży i nie tylko - mówi  organizator przedstawienia, Vittorio Hemsi CEO Media5.

Bilety na przedstawienie dostępne w sieci Empik i na eBilet.pl, później również w Teatrze im. Juliusza Słowackiego.  My także mamy dla Was podwójne zaproszenie na spektakl, który odbędzie się 4 kwietnia. Jeśli jesteście zainteresowani, piszcie na adres: konkurs.mk@um.krakow.pl z dopiskiem MUSICAL.

pokaż metkę
Autor: PAULINA POLAK
Osoba publikująca: KATARZYNA CZUBERNAT
Podmiot publikujący: Wydział Informacji, Turystyki i Promocji Miasta
Data publikacji: 2014-03-31
Data aktualizacji: 2014-04-01
Powrót

Zobacz także

Znajdź