Start rozwiń menu
Serwis uzywa plików cookies zgodnie z polityką prywatności pozostając w serwisie akceptują Państwo te warunki
Komunikat archiwalny

Odszedł ks. Tadeusz Przybylski

23 stycznia 2011 roku w Krakowie zmarł nagle ksiądz dr hab. Tadeusz Przybylski SDB, Salezjanin, wyświęcony na kapłana w 1955 roku, muzykolog, wieloletni pracownik Instytutu Muzykologii UJ, PAT i profesor Akademii Muzycznej w Krakowie.

Ksiądz Tadeusz Przybylski był także członkiem Związku Kompozytorów Polskich, Komisji Historycznej Oddziału Krakowskiego PAN, honorowym prezesem Towarzystwa Muzycznego im. Karola Kurpińskiego i honorowym obywatelem Włoszakowic. Z pasją i oddaniem prowadził badania historyczne poświęcone muzyce polskiej od XVIII wieku do czasów współczesnych. Napisał pierwszą monografię Karola Kurpińskiego, wydobył z zapomnienia wielu kompozytorów, jak W. Sierakowski, A. Rutkowski, I. Friedman i in., jego wielką zasługą są prace dotyczące kultury muzycznej Krakowa.

Ksiądz Przybylski był postacią niezwykłą, powszechnie znaną, cenioną i otaczaną wielkim szacunkiem. Zawsze obdarzał studentów, pracowników i wielkie grono przyjaciół i ich rodzin swoją wiarą, ciepłem, pogodą ducha i mądrym słowem.

Uroczystości pogrzebowe rozpoczną się 27 stycznia (czwartek) o godz. 11.00 mszą świętą żałobną w kościele św. Stanisława Kostki w Krakowie-Dębnikach (ul. Konfederacka 6), o godz. 12.40 nastąpi odprowadzenie zmarłego od bramy głównej Cmentarza Rakowickiego do grobowca Księży Salezjanów.(KF).

pokaż metkę
Osoba publikująca: OLGA SOLARZ
Podmiot publikujący: Redakcja MPI
Data publikacji: 2011-01-25
Data aktualizacji: 2011-01-25
Powrót

Zobacz także

Znajdź komunikat